Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Zdegustowany_Alfa, 17 lat temu
Silnik 2.4 JTD 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW 2002-2003 - Oceń swoje auto
Wszelkie komentarze negatywne i złośliwe o Alfach jak najbardziej potwierdzam.Kupiłem Alfę gdyż wczesniej jeździłem Fiatem i myślałem, że będzie to coś lepszego.Niestety jest to moja pierwsza i ostatnia Alfa.
Silnik pracuje bardzo ładnie,5 cyl zapewnia dobre osiągi i płynność pracy.
szkrzynia dobrze zestopniowana, chociaż przy tej mocy przydałaby się 6tka aby uspokoić silnik na autostradzie.
Zawieszenie lubi równe i proste drogi. W 2,4jtd jest nisko zawieszona miska olejowa i na PL drogach łatwo o jej uszkodzenie. Nie polecam obniżać tego auta powyżej 4cm od serii. Wahacze na naszych drogach padają jak muchy. Nowa alfa po 30tys już potrafi stukać.
Przód, boki - OK. Tylne okienko (sportwagon) wiele ogranicza. Trzeba kręcić na lusterka i na czuja.
Wszystko na swoim miejscu. Upierdliwe jest tylko włączanie pozycji na postoju przy kluczyku-scyzoryku.
Dmucha, chociaż w lecie czasami klima dostaje "zadyszki" przy max obciążeniu. Niektóre radia jak są za długie mogą uniemożliwić sprawne przełączanie klap nawiewu. Po odpięciu akumulatora sterownik klimy głupieje i trzeba mu odłączyć zasilanie i ponownie podłączyć,aby się spowrotem "nauczył" ustawień klap.
Jak na tę wielkość auta OK.
Seria bez zastrzeżeń. Chociaż ja zawsze auta wygłuszam dodatkowo pod audio.
Spalanie na bdb poziomie. Niestety ceny niektórych części powalają. Primo, że diesel, secundo że Alfa :(
Używane Alfy stoją w dobrych cenach w stosunku do wyposażenia. Nówki to trochę przegięcie cenowe. Płaci się za super markę, a tak faktycznie dostaje się g...o momentami gorsze od fiata.
Niestety często gęsto lubią się sypać różne pierdołki dookoła silnika (czujniczki, rolki itp) Trudno momentami o dobrych elektroników/elektromechaników aby szybko i precyzyjnie zdiagnozować usterkę.
Układ zasilania paliwa (może akurat w mojej zchipowanej) troszkę zawiódł moje oczekiwania. 190tys - siadła pompa w zbiorniku,230tys pompa wysokiego ciśnienia niewyrabia. Ponadto EGR i przepływka musiały iść na wymianę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 150KM 110kW [l/100km]

6,9