Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Kombi

vanoss@interia.pl, 10 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Alfa Romeo 156 II Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nie spodziewałem się, że za taką cenę można mieć samochód, który tak dobrze się prowadzi.
Samochód dla każdego, który ma dość patrzenia na Passaty i Audi A4 tdi. Stylistyka z zewnątrz jak i w środku cieszy oko.
Silnik chodzi gładko i przyjemnie, natomiast pomimo zmiennej geometrii łopatek turbiny wyczuwalna jest dość spora turbodziura.
Skrzynia ma 6 biegów, chodzi lekko, ma krótkie skoki przełożeń, przyzwyczajenia, przynajmniej u mnie wymagało wyczucie wrzucenia 5 biegu.
Po prostu dla mnie bomba, samochód prowadzi się jak przyklejony, twarde zawieszenie sprawia, że drgania są tłumione kiepsko, ale pewność prowadzenia wszystko rekompensuje.
No cóż, jeśli chodzi o widoczność to najlepiej nie jest. Stylistyka wzięła górę nad ergonomią, lusterka zewnętrzne są małe za to piękne, a i tylna szyba rozmiarami też nie grzeszy.
Wskaźniki wszystkie na swoim miejscu, no może poza regulacją lusterek i włącznikami przednich i tylnych świateł przeciwmgielnych, które są koło lewarka zmian biegów, a zegary prędkościomierza, obrotomierza, zegarka, wskaźnika paliwa i temperatury silnika są umieszczone w tubach, dzięki czemu zawsze świetnie są widoczne. Super wygodne fotele, obite bardzo przyjemnym w dotyku i łatwym w czyszczeniu pluszem. Minus za brak uchwytu na kubek. Natomiast wlew płynu do spryskiwaczy o średnicy 50 groszy to kpina z kierowców.
W lecie autko dość szybko się schładza, klimatronik ma opcję włączania automatycznego obiegu wewnętrznego, duża ilość nawiewów w tym w środkowym tunelu na nogi pasażerów.
Ciasno, ciasno, ciasno. Mały bagażnik. Dla mnie samego wystarczy.
Miałem kilka innych samochodów i wyciszenie jest w sam raz na tą klasę samochodu.
Samochód przy normalnym traktowaniu gazu bardzo mało pali. Jeśli chodzi o ceny napraw to nie ma w tym samochodzie nic nadzwyczajnie drogiego poza aluminiowym zawieszeniem wielowachaczowym a one w żadnym samochodzie tanie nie jest.
Na razie nie spotkało mnie nic nadzwyczajnego, można mieć pewne uwagi do wykonania w szczególności do zaślepki airbagu pasażera i obłażących lusterek zewnętrznych, ale w moim egzemplarzu nic nie trzeszczy, troszkę wytarło się obicie podłokietnika. Ogólnie całkiem przyzwoicie jak za tą cenę.
Póki co wymieniłem uszczelkę dachu, bo poprzednia zaczęła przeciekać.
Wymiana rury doładowania.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD 140KM 103kW [l/100km]