Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Kombi

Tesu, 7 miesięcy temu
Silnik 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 156 II Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : W zimę robi robotę, jeśli się ktoś zakopie naprawdę mimo braku 4x4, auto da radę wyjechać z większości kiepskiej jakości podłoża
Układ elektryczny : Jak wspomniałem Alfa.. Czujniki sniedzieja jakieś kostki, ale bezkosztowo w większości, wystarczy pilniczek i wyczyścić
Tutaj alfę broni silnik, spalanie, moc, 6 biegowa skrzynia, z przodu wizualnie nawet w 2023 się prezentuje ładnie. Z wad jak to wiadomo Alfa.. Elektryka, drobiazgi coś nie działa, a tu szyba z tyłu, tu jakiś czujnik pokaże błąd. Wbrew pozorom, wystarczy zgasić i uruchomić auto ponownie, błędy znikają i auto jedzie a mity odnośnie lawety to pochodzą z silników benzynowych. PS co do zawieszenia jak się wymieni zamienniki np na eibach lub kayaba to można spokojnie z 2 lata pojeździć :)
Bez uwag, jezdzilem tdi, dci, cdi... Jtdm jednak faktycznie 10x lepszy niż legendarne diesle
Tutaj mogłaby być krótsza, plus za 6biegow. Trzeba dbać bo przy uszkodzonym sprzęgle moze się posypać.
Akurat posiadam wersję kombi.. Ale jeśli tylko zawieszenie sprawne i opony dobre to brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
Najsłabszy punkt Alfy poza zawieszeniem i elektryka , może nie rdzewieje jak mazda ale jeśli ktoś nie trzyma w garażu to zewnatrz lubi sobie pojeść nadkola progu itp.
Standardowa
Jak na kombi to trochę małe, w lagunie kombi np 10x więcej miejsca.
Ogrzewanie wyjątkowo i w przeciwieństwie do innych marek można ustawić na 32.5 stopnia do tego podgrzewane fotele jeśli chodzi o moją wersję.. A co do klimy mimo automatyczna to jednak taka sobie, za małe trochę otwory wlotu powietrza w kabinie ale ujdzie.
Jak na gabaryty jest ok, ale mogłoby być więcej jeśli chodzi o auto tego segmentu
Wyciszenie typowe jak we fiatach.
Jeśli się zmienia olej co 10tys, daje rade
Najtańsze przez memy ale chyba najlepsze rozwiązanie pod względem uniwersalnosci auta taniego do wszystkiego po trochu
Poza elektryka jak już wspomniałem, raczej jest ok, żadnych dziwnych niespodziewanych napraw nie miałem A zrobiłem 40tys.
Tutaj wygrywa pod kątem każdej innej marki. Nie potrzeba lawety, nawet gdy jakiś czujnik nie działa nadal da się jechać :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD 140KM 103kW [l/100km]

5,8