Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

p4tryk, 10 lat temu
Silnik 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Alfa Romeo 159 Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak bym nie kombinowal zeby auto stracilo przyczepnosci to i tak trzyma sie jak przyklejone.
Jak ja sie ciesze ze przy kupnie tego auta kierowalem sie wylacznie wygladem a ono odwdzieczylo sie niezawodnoscia. Kazdy prawdziwy facet, powinien chociaz raz kupic alfe i przekonac sie co to znaczy jezdzic SAMOCHODEM a nie dupowozem Z germani. Nie dobrze mi sie robi jak w ciagu 5min jazdy mijam 15 srebrnych pasatow 1.9 tdi. Zastanawiam sie co ci ludzie maja w glowach kupujac takie auto. Kiedys mogli powiedziec niezawodnosc a teraz? Padajace turbo, dwumas i wtryski. Alfa jest jak Monica Bellucci natomiast VW jak Angela Merkel.
Silnik 1.8 MPI jedynie poprawny. Do jazdy jaka ja praferuje jest ok. Z wyprzedzaniem nie ma problemu. Jesli by mial mniej o 10-20KM to bylby za slaby do tak ciezkiego auta. Wiec jesli ktos chce poszalec to proponuje cos z wieksza moca. Plusy sa takie, ze pali bardzo malo w trasie i mozna zalozyc gaz.
Skrzynia ani nie jest jakas super ani jakas zla. Poprostu poprawna.
Przyczepnosci doskonala. Auto skreca wszedzie tam gdzie tego zapragne bez zadnych obaw ze od przechylu wylece za burte:) Tam gdzie trezba jedzie miekko a w innym mijescu trzyma sie sztynwo jak sportowy bolid.
Tutaj tylko przecietnie. Bryla samochodu jest piekna ale przyslania co nie co :)
Konsola zwrocona w strone najwazniejszej osoby w aucie, czyli w strone kierowcy. Czlowiek czuje sie otulony przez siedzenie a wszystkie przyciski ma pod reka.
Na chwile obecna przetestowana tylko klima. Wieje ze malo glowy nie urwie. Naprawde szybko mozna schlodzic wnetrze nagrzanego auta. Duzy plus za to.
Passat kombi to, to nie jest i trumna sie nie zmiesci ;) ale w 4 osoby mozna wygodnie podrozowac. Glownie za sprawa swietnie wyprofilowanych siedzen.
Wyciszenie jak w limuzynie. Dla mnie super.
Trasa Szczecin -> Miedzyzdroje 6,5 litra. Szczecin -> Gdansk 6,7 litra. Po miescie ok 8,5. Od razu napisze ze jezdze przestrzegajac przepisow. Moze dlatego takie niskie spalanie;)
Dzieki naszym rodakom i ich opini o alfach, moglem sobie pozwolic na kupno auta za 30tys ktore ma w sobie wszystko. Prestizowy wyglad, swietne wyposazenie wnetrza, niesamowite wlasciwosci jezdne, no i zaskoczenie... niezawodnosc. Odrazu chcialem pozdrowic wszytskich jezdzacych passatami lub golfami i ich dwumasy, wtryski i turbo :P
Az chcialo by sie pomajsterkowac przy aucie, ale, cholera nie mam do czego sie przyczepic.
Na chwile obecna, zadnej powazna usterka sie nie przytrafila.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MPI 16v 140KM 103kW [l/100km]

7,3