Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Kuba, 2 lata temu
Silnik 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Alfa Romeo 159 Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd, układ jezdny, brak usterek.
Zawieszenie
(9/11/21) Od lat chorowałem na 159, setki przeczytanych opinii o różnych silnikach, wiele godzin marzeń. Wreszcie wybrałem 1.8 mpi bez turbo jako najbardziej niezawodny i po ok. 3 miesiącach użytkowania taki jest. Rok czasu szukania wymarzonej wersji wizualnej, wyposażeniowej. Warto było. Auto jest piękne, budzi zachwyt mój jak i znajomych. Prowadzi się świetnie "klei" zakręty przy dużych prędkościach co przekłada się na jakość prowadzenia. Jestem bardzo wybredny co chodzi o rzeczy, jeżeli z rozsądku zakup auta do 20kPLN, to śmiało polecam. Jeżeli sercem do tej konkretnej marki i modelu który posiada idealną kondycje to nawet max tych widełek, jak ja :) podczas oglądania samochodu była słabo ale ukryta wada czyli pompa wspomagania do wymiany/lub regeneracji. Sugerując się opiniami z forum wiele osób miało ten drobny problem przy 200 000 km. (regeneracja ok 350zł, zakup nowej ok. 500zł-proponuję regenerować lub kupić używkę-dłużej pojeździ niż nowy chińczyk) Podsumowując auto budzi podziw, jak na obecny rok wciąż wygląda młodo i bardzo dobrze. Ciekawostką jest to że odkąd jeżdżę Alfą inni kierowcy Alfy pozdrawiają się nawzajem i mnie na drodze, to bardzo miłe. Kierowcy grupy WAG lub focusów/mondeo/leonów często rywalizują na światłach, to zabawne gdy wiesz się że inni cierpią na efekt małego. Pozdrawiam, mam nadzieję że choć trochę rozwiałem komuś wątpliwości.
Silnik jak najbardziej poprawny i jedzie. To prawda że brakuje turbo, trochę bałem się JTSów a choć istnieje niezawodne JTDm nie dla mnie.
"długość biegów" w normie, silnik robi się głośniejszy od opon przy 140km/h. Faktycznie brakuje 6 biegu.
Jeden z głównych atutów tego samochodu, po prostu nie chce się wysiadać.
Brak korozji, jak na te lata jest naprawdę dobrze. Powłoka lakiernicza mogłaby być grubsza.
Widoczność jest średnia, szczególnie przy parkowaniu wstecznym. Również przy dołączaniu się w ruchu z podporządkowanej, przy trudnych skrzyżowaniach trzeba dobrze nakręcić się głową żeby coś zobaczyć nadjeżdżającego z prawej strony.
Wystarczająca jak na "sportowy sedan".
Działa poprawnie. Ma dobry system do zaparowanych szyb. Więc rano przed pracą lub po plenerze z kobietą po krótkim czasie samochód jest gotów do jazdy.
Zależy od oczekiwań, moje spełnia. Daje 4 gwiazdki ponieważ prawdopodobnie na 5 gwiazdek zasługuje samochód typu brzydki VW Passat kombi albo rdzewiejący VW Sharan :)
Jest dobrze wyciszony. Przy dobrych letnich oponach prawie nic nie słychać przy 120km/h.
Wymiana tarcz i klocków nie przekracza 20k PLN więc dla mnie normalnie. Wszystko zależy od kieszeni klienta.
Jest za tani jak na to co oferuje, to nie żart.
Brak uwag.
Brak uwag.