Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

emigrant, 14 lat temu
Silnik 2.2 JTS 185KM 136kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo 159 Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Lakier bardzo słaby. Po 4 latach wyglda jakby go ktoś potraktował druciakiem do mycia garnków (auto na 100% niebite).
Inne : Wspomaganie kierownicy, nieszczelny układ wspomagania.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu pomimo kilku minusów. Zdziwił mnie lakier bardzo słaby.
Silniczek pierwsza klasa, pracuje przyjemnie, zbiera się ochoczo, zdecydowanie jego miejsce jest na trasie a nie w mieście.
Super po 307 to tutaj mamy super skrzynie bardzo precyzyjna (porównując nie tylko z Peugeotami).
Prowadzi się jak marzenie. Na serpentynach, na trasach szybkiego ruchu, a przy tym nie wytrzęsie. Super kompromis frajda z jazdy a komfort.
Mam czujniki przód/tył dlatego super ale bez czujników nie byłoby tak kolorowo. Chociaż zdecydowanie lepiej mi się parkuje w Wawie niż 307SW. Szybciej go wyczułem wydaje się być bardziej zwrotny.
Wszystko na swoim miejscu jeżeli chodzi o przełączniki itp. trochę mało schowków.
Bardzo dobrze klimatronik tak ustawia nawiewy że nie wieje w twarz. Bardzo fajny czujnik zaparowanej przedniej szyby.
Za kierownicą czuję się bardzo dobrze. Znacznie mniej miejsca niż w 307SW. Generalnie bardzo przytulnie ale jeżeli ktoś oczekuję przestrzeni autobusu to nie auto dla niego.
Wszystko ok powyżej 140km/h zaczyna szumieć wiatr. Posiadam auto z początku produkcji i mam trochę świerszczy w środku ale ...
I tu mogło być znacznie lepiej. Generalnie auto w mieście pali dużo Wawa (śr 13l/100km spodziewałem się 15l) na trasie auto super.
Wydaje mi się że OK. Szczególnie używane egzemplarze.
Ciężko powiedzieć na razie ok. Chociaż 2 razy zapalił się check engine po zgaszeniu wszystko ok.
Narazie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 JTS 185KM 136kW [l/100km]