Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2005-2010 (65) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz O.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
To jest zdecydowanie mocna strona Alfy Romeo 159. Samochód doskonale trzyma się drogi i ma bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Zawieszenie jednak, jak na mój gust jest twarde. Auto sprawia wrażenie \"wyciosanego z bloku metalu\" a nie \"poskładanego z części\". Jest niezwykle sztywną konstrukcją. Ma to swoje wady ale i zalety. Potwierdzam jednocześnie opinię, że nie jest to auto stworzone do jazdy po Polsce. Trzeba jednak przyznać, że...
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Bardzo dobrze się prowadzi, twarde zawieszenie a więc samochód pewny w zakrętach, kierownica nie jest przesadnie wspierana przez przeróżne układy więc lepiej można wszystko wyczuć. Niestety przekładnia kierownicza odmówiła współpracy, dwukrotnie... W pierwszym przypadku popsuła się oryginalna i została wymieniona na swój niestety drogi, sprowadzony włoski odpowiednik, który wysiadł po pół roku. Samochód stał sobie radośnie w warsztacie ponad...
~rm@czerwonakarta.pl
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Naczytałęm się, że układ jezdny Alfy jest jej mocną stroną i że jest super - piszą tak tylko Ci którzy nie jeździli lepszymi samochodami. Generalnie OK ale wszystko wychodzi kiedy jedzesz dynamicznie na trasie - Audi A4 poprzedniej generacji było dużo bardziej stabilne i pewniejsze w prowadzeniu. Nie jest jednak źle. Stabilnie zachowuje się na koleinach - duży plus (oczywiście seryjne ogumienie 16\"!!!) Zawieszenie dużo twardsze niż w Audi A4...
~musyk
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Można się tutaj rozwodzić nad wytrzymałością zawieszenia w alfach, powiem szczerze, wydaje mi się że jest doskonale zestrojone jak na auto w sedanie, świetnie trzyma się drogi, na pewno zadowoli ludzi lubiących szybką jazdę. Z pewnością nie spodoba się osobom którzy lubią komfort z Renault i Citroena. Auto świetnie czuć, każde zachowanie na drodze jest przewidywalne, gorąco polecam.
~Darkman
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Co tu wiele pisać, po prostu Alfa Romeo. Samochód "przyspawany" do asflatu i bardzo czytelny układ kierowniczy. Doskonale czuć na kole kierownicy co w danej chwili dzieje się z przyczepnością. Pełna kontrola i pewność jazdy po łuku przez cały czas. Minimalne przechyły nadwozia, a nagła zmiana kierunku jazdy nie stanowi dla tego auta najmniejszego problemu.
~mqwertys2
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Auto prowadzi się jak po szynach, a zawieszenie jest naprawdę komfortowe, jednak auto jak na nasze drogi jest nieco za nisko zawieszone i czasem można czymś przyhaczyć. Można to uznać za minus Alfy, jednak biorąc pod uwagę stan naszych dróg z czystym sumieniem dam Alfe 5 gwiazdek, a stan dróg pozostawię bez dalszego komentarza.
~Lampard, llampka@gmail.com
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Kolejna mocna strona auta. Mimo przedniego napędu, prowadzi się świetnie i precyzyjnie, zakręty sprawiają radość, kierownica ma małą moc wspomagania, co potęguje poczucie solidności. Czujesz to auto! Polecam film na YouTube \"Alfa Romeo 159 better car than BMW 3\" - test układów jezdnych Auto Motor und Sport.
~Tomek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Układ jezdny w moim przypadku zachowuje się dobrze, występuje pewien problem, ale jest to związane raczej z zawieszeniem silnika,chyba ten typ tak ma przy przełączeniu biegu odczuwam lekkie stuki na poduszkach, taka konstrukcja ale za to nie przenoszą wibracji na podłogę.
~stan.fragles@interia.pl
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Perfekcyjne tłumienie nierównosci nie cieszy kierowcy zbyt długo,ponieważ polskie drogi potrafią zamordować nawet najtwardszych.Kosztowne naprawy zawieszenia,powodują że lepiej omijać dziurawe drogi i jesli to możliwe wybierac te po remoncie(z odrobiną mniej kraterów)

Usterki Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysiekm
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Precyzyjny jednak Co roku trzeba wymienić jakieś elementy W moim przypadku nie wiem czemu pękały sprężyny mimo że nie jeździłem jakoś szybko itp. żadna śruba w zawieszeniu nigdy nie chce się normalnie odkręcić ( trzeba psikac i moczyć)
Alfa Romeo 159 Sedan