Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Paweł, 9 lat temu
Silnik 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Rok produkcji 2011
Alfa Romeo 159 Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo fajne auto z przepięknym wnętrzem dające frajdę z jazdy posiadające jeden z najlepszych silników diesla na rynku. Ktoś kto lubi to autu wybaczy mu nawet drobne awarie. Jest to auto dla ludzi którzy od auta oczekują coś więcej aniżeli przemieszczanie się z punktu a do punktu b.
Przepiękne auto szczególnie wnętrze posiadam wersję sport plus, to czarne aluminium czarna podsufitka, sportowa kierownica,czerwone obwódki zegarów nawigacja robią niesamowite wrażenie, dobrze wykonane porządne materiały. Nie chce się wysiadać.
Spodziewałem się lepszego ciągu po tych 170 konikach ale to moje subiektywne wrażenie. najbardziej zawiedziony jestem dołem jak nie dasz więcej gazu to nie pojedziesz. Jak na współczesnego diesla nieco głośno chodzi.w porównaniu do 1.9 tdi ciągnie dłużej. Podsumowując naprawdę fajny motor którego temperament nieco masa zabija(nie odbiega od innych) ogólnie jest czym jechać i wyprzedzać
To marzenie krótkie zmiany, precyzja, doskonałe połączenie oporu z wyczuciem. Odrobinę krytyki muszę dodać przy wbijaniu 6 zbyt mocno trzeba dźwignię na prawo przesuwać, żona twierdzi że, czepiam się.
Bajka zawieszenie sztywne ale nie twarde jadąc na wprost mimo dosyć dużej sztywności jest jeszcze komfort. Jazda po zakrętach to czysta przyjemność z fotela cię wyrzuca a auto jak przyklejone i prawie się nie przechyla. Nieźle tłumi nierówności.Układ kierowniczy wspaniały precyzja prowadzenia doskonała bardzo dobre czucie.
Przeszkadzają przednie słupki dosyć słaba widoczność do tyłu. Tragedii nie ma, bardzo pomagają czujniki cofania. Wycieraczki żyją własnym życiem co mnie bardzo denerwuje przy tak samo padającym deszczu czasami chodzą bardzo wolno a czasami mało się nie urwą.
Wszystko pod rękami można obsługiwać wszystko bez odrywania się od oparcia wszystko ładnie otula kierowcę. Mała niedogodność przy włączonej 1,3,5 nieco przysłania panel klimatyzacji a tak naprawdę to regulację siły nawiewu.
Bardzo szybko dmucha ciepłym powietrzem, świetnie chłodzi, czasami przeszkadza mi że, sama klima się włącza jak jest wilgotne powietrze ale dzięki temu nie wiem co to zaparowane szyby.
Z przodu kierowca super wszystko cię otula dla tych którzy wokół lubią przestrzeń będzie źle. pasażer dobrze, z tyłu wystarczająco. Jak na auto klasy D przeciętnie
Spodziewałem się lepiej przy większej prędkości bardzo słychać opony (goodyear)
Nie odbiega od konkurentów chociaż jak patrzę na ceny elementów zawieszenia czy te dwumasy to skóra cierpnie
Auto nowe w tej specyfikacji kosztowało ponoć 130 tysi ja za 3 letnie sprawdzone w serwisie alfy(bez uwag) zapłaciłem 50, za audi a4 z tego rocznika i z tym wyposażeniem musiałbym zapłacić ze 30 więcej czy się opłaca to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć.
Jak na razie poleciał czujnik położenia sprzęgła 140 zł,nieco szwankuje ponoć zawór sterujący ciśnienie paliwa w listwie wtryskowej ale nie odczuwam nic nadmiernie niepokojącego. Co będzie dalej zobaczymy na razie mały przebieg i stosunkowo młody.
Brak, oby tak dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW [l/100km]