Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Alfa, 3 lata temu
Silnik 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 159 Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Przed zakupem warto poczytać o typowych usterkach tego silnika, tj. pękająca głowice i co zrobic by wydłużyć jej życie. Pozatym przewody wspomagania parcieja i psuja sie pompy wspomagania Pozatym jest to raczej solidna konstrukcja
Po przesiadce z 100km na 245 wrazenia byly niesamowite. Wyglad sampchodu tez robi wrażenie. Mimo wieku przyciaga spojrzenia. U mnie w miescie ok 8k mieszkanciw chyba tylko ja mam 159 i ludzie sie oglądają. Czuje sie jadac, ze jade duzo drozszym samochodem
Mam chipa na 245km, ogolnie kultura pracy jest bdb, silnik szybko sie nagrzewa. Przyspiesza już od 1300obr/m ale mimo wyśmienitych osiągów odradzał bym męczenie tego silnika przez dlugi czas na wysokich predkosciach z uwagi na typowa usterke, jaka jest pekanie głowic
Czasem 1 i wsteczny nie chcą wskoczyc. Pozatym na zimnym trzeba dlugo czekac zeby biegi zaczely przyjemnie wchodzic. Przez ok 15min od odpalenia biegi wchodza ciezko i jakby powiedziec - metalicznie tj. nie czuc takiej delikatności w zmianie biegiw
Bardzo precyzyjny uklad kierowniczy, tutaj 5/5 bez dwoch zdań. Ale odejme gwaizdka za parciejacy przewod wspomagania ktory kosztuje 500zl a z wymiana 700
Pojawiaja sie juz zaczatki rudej, pozatym warstwa lakieru jest dosc cienka i jest sporo odpryskow z kamieni na "nosie" maski
W porownaniu do b5 jest slabo, slupek a jest bardzo duzy i musze sie przyciagac do kierownicy zeby zobaczyc coś na ciasnym łuku. Szyba z tylu bardzo mala, na szczescie lusterka sa duze
Brak miejsca na telefon chyba ze w boczku drzwi, brak cupholderow, no chyba ze w skrytce kolo lewarka skrzybi. Schowek pasażera ma mnóstwo przegrodek ale ograniczaja one ładowność
Wolno sie nagrzewa w srodku, a klimatyzacja chlodzi bardzo słabo. W porównaniu do passata b5 to wql nie chłodzi
Mam 1,75 i z przodu jest bdb, "sam za soba" również nie mialem problemow usiąść
Jest cichutko, raz nawet nie slyszalem jak ktos na mnie zaczął trąbić. Silnik słychać tylko od ok 3k obrotow
Przy 2,4l 245km myslalem ze spalanie bd sie zaczynac od 10l a tu niespodzianka, samochód srednio pali ok 7l a przy ekonomicznej jezdzi na tempomacie da sie zejsc do 4l
Kupilem za 12k, oprocz rozrzadu filtrow i oleju tylko przewod wspomagania wymieniony (700zl czesc+robocizna) gumy na wachaczach (200zl części+robocizna)
W deszczowy dzien raz miałem sytuacje ze szyby sie same otwieraly co chwile. Dlatego 2gwiazdki, porpstu nieporozumienie nie dosc ze wstyd przu sąsiadach to jeszcze samochod musial schnac z tydzien. Na szczescie tylko raz taka sytuacja miala miejsce, potem samo przezlo
Narazie nic, ale obawiam sie tych oekajacych głowic

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW [l/100km]

6,4