Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 I

Sysio, 17 lat temu
Silnik 2.4 JTD 136KM 100kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 166 I 2.4 JTD 136KM 100kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Piękne, wygodne auto dla ludzi chcących troszkę wyróżnić sie z tłumu passatów, golfów i octavii. Troszkę kapryśne i wymagające, ale nadrabia wyglądem i komfortem podróżowania...i spojrzeniami przechodniów na ulicy:)
"Coś" zaczyna się dziać od 2 tyś.obrotów, poniżej nuuudaa.
Dobra elastyczność, biegi wchodzą bez problemu.
No cóż...zawieszenie wielowahaczowe. Ładnie sunie po dobrej nawierzchni, gorzej w mieście, na dziurawych drogach. Troszkę za miękkie, samochód "nurkuje" przy hamowaniu.
Bardzo dobra, tylko ten dość gruby słupek przy przedniej szybie zasłania zbyt wiele. Szczególnie przy zakręcaniu trzeba często wychylać głowę.
Wszystko na miejscu, siedzi się jak w fotelu w salonie przed kominkiem.
Często parujące szyby..no ale to może tylko u mnie, bo mam drobne problemy z klimatyzacją, a co gorsza już od 3 miesięcy nikt nie potrafi tego naprawić. Przedtem (w lato) było okiej.
Duży i wygodny samochód, zarówno z przodu jak i z tyłu dużo miejsca.
..gdyby nie te łomotanie zawieszenia, które co chwila wyje z bólu na naszych cudownych, przedziurawych drogach. Wyciszenie silnika wystarczająco dobre.
Spalanie jak na samochód klasy E jest zadowalające. Jeśłi chodzi o ceny napraw i przeglądów-jeśli unika sie złodzieji w ASO-można powiedzieć, ze nie jest to kosztowny samochód jak na limuzynę...ale seicento to to nie jest.
Za tą cenę możesz mieć 2-3 lata starszego Mesia E, Audi A6 czy passata B5. Ja wybrałem Alfę, bo ma charakter i jest naprawdę piękna. Te powyższe są jak stary, poczciwy "Siwek"-nic nie wymagają, tylko służą, a Alfa jest jak "Arab" czystej krwi-naprawdę cieszysz się z jej posiadania, ale troszke wiecej cię to kosztuje.
Małe drobiazgi, a potrafią zepsuć radość z posiadania tego samochodu. A to klima się wiesza, a to zamek w bagażniku, czasem coś skrzypnie, tu uszczelka taka tu taka...itd. 4 dni po zakupie staneła mi na środku ulicy, skończyło sie na lawecie-czujnik położenia wału korbowego...70zł+robota.
Z poważnych rzeczy to chyba tylko ta klima doprowadza mnie do szału, nikt nie jest w stanie tego dobrze zdiagnozować. Tak poza tym jak każde inne auto, dbać o nią i jeździć.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 136KM 100kW [l/100km]

8,3