Ocena kierowcy - Alfa Romeo 33 II Hatchback

Voo, 21 lat temu
Rok produkcji 1993
Alfa Romeo 33 II Hatchback 1.3 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Samochód jest niezły. Model 10 letni którym czasami jeżdżę jest w bardzo dobrym stanie. Ten samochód ma coś w sobie, trzeba się do niego przyzwyczaić i go "nauczyć". Moja pierwsza jazda to było lekkie przerażenie :).Jeździłem różnymi samochodami (praca, znajomi, rodzina) ale ten jakoś wymaga innego podejścia. Może akurat ten "model" tak ma,ale moja pierwsza jazda tym samochodem wyglądała jak ujarzmianie rumaka:) Bardzo krótkie sprzęgło i wyrywanie do przodu,tak jakby w masce było 300 KM;)....nie mogłem wyczuć też biegów... Alfę dostaliśmy w prezencie od rodziców mojej "dziewczyny"...ten samochód był jakby członkiem rodziny. Zasłużył na to bo nie było do niego żadnych zastrzeżeń. Licze ,że będzie tak przez następnych 10 lat :)
silnik pracuje bez zarzutu od czasów zakupu samochodu!Fajnie buczy, dobrze pracuje, choć na niskich biegach (1,2) z lekka jakby trzęsło
hm...odnoszę wrażenie zgrzytania-czasami jakby bieg nie chciał wskoczyć
Dobrze się prowadzi i dobrze trzyma się drogi
przód,boki jest OK.Tylna szyba wymaga przyzwyczajenia.
dobrze jest
działa bez zarzutu
Nie wiem czemu ale jako kierowca nie mogę się "dopasować" do tego samochodu...mam ponad 180cm.Na tylnych siedzeniach ludzie z takim wzrostem zachaczają o sufit ;)
Boxerek buczy miło - można spokojnie rozmawiać wewnątrz samochodu
Jako że na razie napraw większych nie było to jest dobrze.Paliwko zależnie od kierowcy.W długiej trasie pali ok.6l w mieście można i 10l stracić ;) zależy od nacisku gazu
Ciekawe jest to ,że na ten samochód ma chrapkę parę osób:) Bywały przypadki ,że napotkani ludzie pytali się za ile tą Alfę moga kupić :)
na razie ok - choć właśnie światło tylne mi nie pali :)
oprócz jedynego zdarzenia - "komputer" się zresetował - jest OK
Alfa Romeo 33 II Hatchback