Ocena kierowcy - Alfa Romeo 33 II Kombi

adamkaszynski@gazeta.pl, 16 lat temu
Silnik 1.7 16V 4x4 129KM 95kW
Rok produkcji 1990
Alfa Romeo 33 II Kombi 1.7 16V 4x4 129KM 95kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Ten silnik to absolutna rewelcja, niektórzy nawet radia nie włączają żeby go posłuchać a jego osiągi to również wspaniała sprawa - gdzieś czytałem AR33 z silnikem 1.7 jest tak mocne jak BMW serii 3 z silnikiem 2.0 z tego samego rocznika
Przeniesienie napędu : słyszałem, że wysprzęglik często siada
Układ elektryczny : obrotomierz
Karoseria : najgorsza u mnie podłoga ale ostatecznie to 1990r.
Na pewno nie jest doskonale bo auto swoje lata ma i nie można się spodziewać po nim za wiele pod względem niezawodności ale jest samochód, który sprawia niesamowitą frajdę kiedy się go prowadzi i wtedy wybacza mu się po prostu wszystko
Nie mam żadnych zastrzeżeń, silnik pracuje równym, basowym pomrukiem (to jest silnik boxer). Szybko wchodzi na obroty i jak na ten rocznik ma osiągi wprost rewelacyjne
Cóż, skrzynia biegów należy do mankamentów tego auta. Z tego tytułu nie polecę tego auta ludziom, którzy nie mają wyczucia ponieważ skrzynię można zarżnąć tam bardzo szybko jak się nią nieumiejętnie manipuluje. Sam musiałem się tego nauczyć a nie jest łatwo. W szczególności lubi zgrzytać dwójka ale jedynką, trójką i czwórką też mi się zdarzało, piątka bez problemów. Słyszałem też o porblemach ze wstecznym ale u mnie tego nie ma. Teraz jak już się nauczyłem nie zgrzyta w ogóle:)
W tym zakresie auto jest wręcz fenomenalne, nie wiele innych aut tak pewnie się trzyma drogi jak to, absolutnie pełne mam zaufanie do niego na zakrętach i innych sytuacjach na drodze. Przy większych prędkościach - 180-190km/h również prowadzi się fantastycznie
Ja nie mam problemu żadnego bo moje auto jest w wersji kombi ale wiem, że właściciele hatchbacków narzekają na widoczność do tyłu
Pod tym względem nie można się po tym aucie wiele spodziewać, np. schowków w tym aucie jest dokładnie dwa i to naprawdę niewielkie, fotele twarde, sportowe niemalże ale świetnie wyprofilowane ale ja u siebie nie mam regulacji oparcia, kolumna kierownicy jest regulowana góra-dół. Śmieszna jest też tylnia klapa w tym kombi - otwiera się tylko do wysokości tablicy rej. także pewien może zaistineć problem kiedy byśmy chcieli załadować tam np. jakiś niewielki mebelek. Ogólnie nie narzekam ale na wakacjach jeszcze ne byłem tym autem;)
Tutaj żadnych zastrzeżeń nie mam, rewelacyjne jest ogrzewanie, które daje dużo ciepła już po ok. 1,5 minuty. Ważna rzecz czyli nadmuch na przednią szybę też sprawdza się świetnie, nie ma mowy o zaparowaniu
To stosunkowo małe auto ale przestrzeni jest dość dużo z przodu, mam 1,84 wzrostu i nie brakuje mi przestrzeni a fotela wcale jeszcze nie cofnąłem maksymalnie do tyłu. Na tylniej kanapie nie wiem jak jest bo nigdy nie siedziłem
To dość trudna kwestia bo trzeba przyznać, że silnik jest dość głośny przy wyższych obrotach ale jego dźwięk jest doprawdy fantastyczny bo to boxer, aż po prostu ciarki adrenaliny przechodzą po plecach. Jak ktoś nie lubi sportowych aut to szczerze ne polecam ale fani motoryzacji będą zachwyceni. A dodam jeszcze, że jak auto jedzie z prędkością ok 120-130km/h na piątym biegu to chałas jest naprawdę minimalny
Jeżdżę na gazie, koszty są mniejsze niż jak jeździłem dieslem, który palił 6-7/100km także jestem naprawdę zadowolny. Jeśli chodzi o naprawy to nie są to duże koszty o ile nie trzeba wymieniać części na nowe - przykład - nowy wiatraczek od dmuchawy - 680zł wiatraczek razem z całą instalacją nawiewu z innego auta kupiony na allegro - 50zł Z innymi częściami nie wiem bo nic mi się nie popsuło
To według statystyk chyba najlepiej sytuujące się auto w tym względzie i ja się z tym zgadzam w pełnej rozciągłości
Z elektryką bywają prolemy, np. u mnie nie załącza się ostatnio pompa paliwa ale poza tym nic innego się nie dzieje. Ale to auto ogólnie jest dość kapryśne, wiem, że inni użytkownicy mają czasem już go dość
Dwa razy musiałem być holowany bo przepływomierz mi świrował po wybuchu gazu i nie mogłem odpalić ale po ustawieniu wszystkiego jak należy żadnych problemów nie ma

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.7 16V 4x4 129KM 95kW [l/100km]

9,3