Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d Facelifting

Big J, 8 lat temu
Silnik 1.4 TB 16v 120KM 88kW
Rok produkcji 2014
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d Facelifting 1.4 TB 16v 120KM 88kW od 2013 - Oceń swoje auto
Bardzo przyjemne auto kompaktowe. Testowałem chyba wszystkie dostępne auta na rynku w tym segmencie i to auto dało mi najwięcej przyjemności z jazdy. Trzeba sobie jednak powiedzieć ,że jak to Alfa , jest to samochód o sportowym charakterze , i nie każdemu podejdzie dość twarde zawieszenie.
Tu mogę powiedzieć ,że silnik mruczy pięknie :) Niby tylko 120KM ale moment robi swoje, bardzo elastyczny i przyjemny silnik. Co do spalania to wszystko zależy jak jeździmy , można zejść spokojnie średnio do 7.5L przy spokojnej jeździe, ale przy moim stylu jazdy wychodzi ok 8-8.5L.
Jak dla mnie precyzyjna i przyjemnie krótko zestopniowana.
Tak jak pisałem wyżej dla mnie to jest idealne zestawienie. Twardo ,ale jak trzeba to wybiera wszystko i co najważniejsze cicho! W zakrętach przyklejona. Układ kierowniczy precyzyjny z dobrym wyczuciem.
Tu jest trochę słabo, niska przednia szyba , trzeba uważać pod sygnalizatorem :) Widoczność do tyłu ograniczona.
Wszystko w zasięgu ręki, czytelnie i ze smakiem. Małe schowki w drzwiach i na tunelu środkowym.
Wszystko działa bez zarzutu.
Dla kierowcy i pasażera jest wystarczająco miejsca, ale z tyłu to już gorzej. Zwłaszcza jak mamy foteliki dla dzieci, do tego słabo otwierają się tylne drzwi (mały kąt)
Auto jest ciche , zarówno silnik jak i zawieszenie. Do 140 km/h bardzo komfortowo, do 160 km/h też jest dobrze , a 180km/h to już mało przyjemnie :)
Na razie bez niespodzianek, szykuje się wymiana oleju przy 15 tys km , koszt coś ok 400 zł w serwisie. Normalny przegląd przy 30 tys.
Ja swoje auto kupiłem na wyprzedaży rocznika i za te pieniądze to żaden producent nie oferuje tak wyposażonego auta za tak małe pieniądze.
Bez zarzutu, wszystko działa jak należy.
Bez zarzutu, wszystko działa jak należy.
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d Facelifting