Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d Facelifting

User86, 8 lat temu
Silnik 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Rok produkcji 2015
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d Facelifting 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW od 2013 - Oceń swoje auto
Szukałem samochodu w rozsądnej cenie, który będzie zarówno woził mnie z punktu A do B, jak i dawał przyjemność z obcowania z motoryzacją. Znalazłem:)
Silnik lubi wysokie obroty, do ok. 2000 obrotów zupełnie nie jedzie. Potem się rozkręca i jest bardzo dobrze, na autostradzie (w Niemczech, na odcinku bez ograniczeń;)) nawet przy prędkościach powyżej 160 km/h nie ma zadyszki. 210 na budziku było bez większych problemów, a i 220 da się zrobić. (licznikowe, nie mierzone GPS). Ale jeśli chcesz być szybki od świateł do świateł w dużym mieście kup coś innego.
Nie mam zastrzeżeń, ale szału też nie ma. Zdarzało mi się zmieniać biegi subiektywnie przyjemniej i bardziej akuratnie niż w opisywanym aucie.
Samochód lubi zakręty i daje poczucie pewności prowadzenia. Bardzo fajny jest system DNA, który pozwala zmienić charakterystykę pojazdu, od przeznaczonej na słabą przyczepność nawierzchni, przez normalną, po dynamiczną dającą namiastkę prowadzenia hot hatcha. Auto w wersji z twardszymi sprężynami i kołami R18 jest mocno twardawe, co jednemu podpasuje, a drugiemu nie.
Wzmożona uwaga przy skręcaniu przez przejście dla pieszych jest niezbędna, w pewnym momencie nie widać człowieka.
Wszystko na swoim miejscu i nawet antytalent do obsługi urządzeń mających więcej niż 3 przyciski sobie poradzi.
Nie mam zastrzeżeń, działa jak należy.
Z przodu doskonale nawet dla rosłych osób, z tyłu - niezbyt wiele miejsca nad głową dla kogoś powyżej 180 cm. Samochód idealny dla singli, par lub rodzin z mniejszymi dziećmi. Całkiem ustawny bagażnik.
Jest dość głośno na tle innych, spokojniejszych i słabszej mocy kompaktów.
Nie jest to auto stworzone do oszczędzania, ale nie jest też bardzo drogie w utrzymaniu. 170 koni w benzynie musi swoje wypić, nie wierzcie w dane producenta (ogólnie, nie tylko AR).
Kawał żywej, soczystej, stylowej motoryzacji w cenie Golfa nie odbiegający praktycznością od Golfa w znaczący sposób. Czego chcieć więcej? PS Nie mam nic do Golfa, świetne auto i wzór w klasie kompakt, ale zdecydowanie mniej ekscytujące od AR Giulietta. PS 2 Trzeba wziąć poprawkę na to, że jakość wykończenia wnętrza (materiały, spasowanie) w AR Giulietta nie umywa się do jakości wykończenia wnętrza Golfa 7.
Za wcześnie, by oceniać, ale dam kredyt zaufania i ocenę dobrą;)
Za wcześnie, by oceniać, ale dam kredyt zaufania i ocenę dobrą;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW [l/100km]

9,3