Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d Facelifting

alfisti159, 6 lat temu
Silnik 2.0 JTDM-2 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d Facelifting 2.0 JTDM-2 150KM 110kW od 2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Posiadam opcjonalne sportowe zawieszenie i muszę powiedzieć, że jestem wręcz zdumiony jak przyjemnie się jeździ. Jest bardzo elastyczne, szybkie, precyzyjne a zarazem komfortowe i bardzo przyjemnie sprężyste. Każdy mój pasażer od razu zauważa jakie przyjemne zawieszenie. Za to wielki plus.
Inne : Hamulce brembo z powiększonymi tarczami są niesamowite. Bardzo wydajne, zatrzymują auto prawie w miejscu. Dzięki nim czuję się o wiele bezpieczniej.
Silnik : Świetny, bezproblemowy diesel.
Inne : Nie zauważyłem jak na razie żadnych usterek, które mógłbym opisać.
Samochód prawie idealny, zwłaszcza z perspektywy kierowcy. Znakomicie się prowadzi, daje ogromną przyjemność z jazdy. Jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie. Sportowe zawieszenie, felgi 18 cali, powiększone hamulce brembo, pakiet QV line - auto jest piękne, dynamiczne, oszczędne i bezpiecznie. Czego można chcieć więcej w rozsądnych pieniądzach?
Świetnie się zbiera i to już od 1300-1500 obrotów, dynamiczny, cichy jak na diesela, oszczędny nawet jeśli jeździmy dynamicznie czy wręcz agresywnie. Jak na razie nie sprawił żadnego problemu. Tryby D.N.A. sprawdzają się znakomicie, czuć wyraźną różnicę w zachowaniu samochodu. Bardzo przydatny element.
Robi dokładnie to, czego się od niej oczekuje. Biegi wchodzą odpowiednio miękko i precyzyjnie. Przełożenia dość krótkie.
Tutaj można by dać nawet 6 gwiazdek :) Alfa słynie ze znakomitych właściwości jezdnych i doskonale czuć to także i w tym modelu. Dodatkowo z systemem Q2 jeździ się jak po sznurku. Precyzja skalpela.
Piękny lakier, nie odpryskuje, nie matowieje. Oczywiście w trzyletnim aucie nie ma prawa być inaczej.
Do przodu i na boki widoczność jest prawidłowa. Dość szerokie przednie słupki, ale nie jest to jakiś zauważalny problem. Do tyłu trochę słabiej ale bez dramatu; z czujnikami parkowania nie ma większych niedogodności przy manewrach i parkowaniu.
Jak dla mnie jest wszystko czego potrzebuję w samochodzie. Schowki, kieszenie, podłokietniki, rozmieszczenie dźwigni i przełączników - wszystko jak należy, a dodatkowo wygląda pięknie, nie jest nudno jak w pasacie czy avensis.
Samochód nagrzewa się i schładza szybko i równomiernie. Szyby nigdy nie parują. Jestem bardzo zadowolony z klimatyzacji.
Z pozycji kierowcy jest wyśmienicie, czysta przyjemność z przebywania w aucie. Pasażer z przodu również ma bardzo wygodnie. Gorzej z tyłu, miejsca nie ma jakoś super dużo dla wyższych. Na tylnej kanapie wygodnie zmieszczą się osoby tak do 180 cm. Wyżsi mogą już mieć gorzej, bowiem miejsca na nogi nie ma wybitnie dużo, a i sufit zaczyna opadać i można obcierać głową. Jak samemu wsiadłem do tyłu (mam 193 cm) to nie było mi najwygodniej. Z przodu świetnie, nawet osoby powyżej 2 m siedzą bardzo wygodnie (sprawdzane na koszykarzach - 207 cm).
Z mojej perspektywy jest bardzo cicho, dużo lepiej niż w moim poprzednim samochodzie. Zapewne są i lepiej wygłuszone auta, ale w tym segmencie myślę, że jest bardzo dobrze. Podczas jazdy miastem ruch uliczny jest ledwo słyszalny. Przy szybszej jeździe słuchać szum od lusterek i opon ale w normie. Dość wyraźnie słyszę opony, ale to run-flaty i to zapewne przez to.
Samochód nie jest jakoś szczególnie drogi w utrzymaniu. W swojej klasie jest jak najbardziej w normie. Części dostępne i w normalnych, przeciętnych cenach.
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny, samochód jest piękny i bezproblemowy, nie psuje się, nie denerwuje jakimiś pierdołami. Do tego jeździ jak marzenie, daje przyjemność niczym gokart a do tego jest komfortowy nawet na długie trasy. Jeśli ktoś w tej cenie woli astrę, aurisa, focusa, 308, leona czy jakieś inne popularne auta to niezmiernie mnie to dziwi. Alfa w trochę większych pieniądzach daje dużo więcej radości z jazdy. Polecam przynajmniej raz się przejechać przed wyborem innych aut.
Nie zdarzyły mi się jak na razie żadne usterki.
Nie zdarzyły mi się jak na razie żadne usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 JTDM-2 150KM 110kW [l/100km]

6,2