Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d

Pawel, 9 lat temu
Silnik 1.4 TB 16v 120KM 88kW
Rok produkcji 2012
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d 1.4 TB 16v 120KM 88kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Absolutny wzor w tej klasie samochodow.
Wspanialy samochod. Poprzednio jezdzilem Golfem 5 i moge stwierdzic z czystym sumieniem ze Giulietta jest o niebo lepsza pod kazdym wzgledem. Wreszcie mam samochod ktory daje mi czysta radosc i satysfakcje z jazdy do tego rewelacyjnie wyglada i nie wymaga z mojej strony zadnych poswiecen czy kompromisow.
Mega elastyczny, swietnie brzmi na wyzszych obrotach a przyspiesza jakby mial co najmniej o 40 KM wiecej niz podaje producent. Mozna jechac na 6 biegu z predkoscia 60 km/h i przyspieszac z tych obrotow bez wiekszego sprzeciwu ze strony silnika. W Golfie mimo duzo wiekszej pojemnosci i silnika Diesla nie bylo na to szans.
Bardzo przyjemna, biegi wchodza z lekkim oporem ale dokladnie i precyzyjnie, do tego lewarek swietnie lezy w dloni.
To chyba najwieksza zaleta Giulietty. Auto ma tak rewelacyjne zawieszenie ze absolutnie nie potrafie wskazac godnego konkurenta a testowalem wiele aut z BMW 1 czy Focusem 3 wlacznie. Zloty srodek miedzy komfortem a sportem, praktycznie brak jakichkolwiek przechylow a w zakretach jak po szynach bez najmniejszej nerwowosci.
Przod i boki super, do tylu przydadza sie czujniki patkowania bonie widac za wiele choc lusterka nadrabiaja ten minus.
Wszystko pod reka,swietne przyciski na konsoli srodkowej, podlokietnik ok, nie ma sie do czego doczepic nawet w bardzo dlugiej jezdzie.
Wydajna i mocna automatyczna klima, ogrzewanie tez w pelni daje rade,rowniez tutaj trudno sie do czegokolwiek doczepic.
Nie jestem zbyt wysoki (1,75 m) wiec moze moja opinia nie jest obiektywa ale dla mnie to auto wszedzie jest zupelnie wystarczajaco duze.
Cicho,rzyjemnie,wygodnie. Na wysokich obrotach slychac przyjemny,rasowy dzwiek silnika.
Minimum w trasie jadac 80 km/h uzyskalem 5,4 L/100 km Maksimum 8,9 L/100 km w wiekszosci w korkach w miescie przy wlaczonej klimatyzacji. Gazu odpowiednio o 1 L wiecej. Nigdy nie przekroczylem 10 L LPG na 100 km
Doskonale, o wiele lepiej niz w Golfie czy Focusie a cena podobna.
Narazie brak jakichkolwiek problemow.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TB 16v 120KM 88kW [l/100km]