Ocena kierowcy - Alfa Romeo GT II

Anon, 11 lat temu
Silnik 2.0 JTS 16v 165KM 121kW
Rok produkcji 2004
Alfa Romeo GT II 2.0 JTS 16v 165KM 121kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Ech to mruczenie :) Nie słyszałem 3.2 w v6, ale to musi być jeszcze lepsze. Do tego dochodzi wygląd i dobre osiągi. Jest czym się wozić, więc tylko głos na tak.
Przeniesienie napędu : Skomentuj tę usterkę...
Jest dokładnie tak, jak ktoś napisał wyżej. Auto dla ludzi ze stylem. 3ci miesiąc nim jeżdżę i wciąż patrzę na ten wdzięk, słucham mruczenia silnika. Zawsze chciałem mieć coupe - kupiłem, nie żałuję, czy polecam? Nie, mało ich jeździ i dlatego jest egzotyczne :)
Cudownie mruczy :) Mhm coś pięknego. Nie dość, że zbiera się bardzo ładnie, to jeszcze jak na 2 litrową benzynkę nie pali tragicznie.
Szkoda że nie szóstka, może ten nadbieg dałby nieco oszczędności paliwa. Dodatkowo można mieć uwagi co do sprzęgła. Ponoć się sypią i chyba to nie jest mitem, a przynajmniej czasami zgrzytnie przy wrzucaniu wstecznego biegu - na postoju Sic!
Nie jestem w stanie powiedzieć o nim wiele. Trzyma się w miarę przy wyższych prędkościach. Na małym rondzie prędkość ok 50 km/h i auto nie uciekło. Co prawda zadziałało asr, ale tak jak napisałem - rondo małe (na całym nie zmieści się nawet 5 aut. Trasa nie męczy i to jest własnie w tym najważniejsze.
Słabo... może i jest niska, ale przez tylną szybę prawie nic nie widać. Gdyby nie parktronik z tyłu, to byłbym w głębokiej dupie. Zresztą w przedniej szybie też nie ma super. Można sobie to sprawdzić będąc przy światłach.
Wszystko pod ręką, a w fotelu czuję się jakby mnie wcale nie było w aucie, tylko w domu i grał na konsoli. Dla mnie bomba, dla innych co wsiadali do GT w sumie też :)
Źle oceniłem klimatyzacje. Przedtem pisałem, że działa słabo. Działa idealnie. Nie wieje jak z zamrażarki, za to powietrze jest przyjemnie chłodne i orzeźwiające :)
Z przodu bajka, trochę gorzej z tyłu. Tylko Belle to dupowozy - mają wozić 2 dupy. Twoją własną i twojej wybranki. Tego auta nie kupuje się z myślą o komfortowej jeździe rodzinnej. Podrzucić jednak zawsze kogoś można i nie jest to tak męczące jak w audi tt :p
Naprawdę doskonałe, nie słychać szumów, jedynie mruczenie silnika i przy niskich obrotach wydech. Jednakże wystarczy zapuścić cicho radio i odgłosy są mniej więcej o równej sile. Tu nie mam żadnych zastrzeżeń.
Miasto minimum 10, tu nie da się inaczej. Trasa już lepiej, bo można zejść do 8 przy spokojnej jeździe w granicach 120km/h. Co innego jak się jedzie ok 200 i na wysokich obrotach. 14l to minimum. Jednakże przy tej prędkości, to aż tak nie boli. Szkoda, że nie ma tej 6ki, przy 2litrowym silniku, bo to spalanie średnie by wyszło mniejsze.
Super autko za w miarę możliwe pieniądze. Oczywiście ciężko kupić auto nie bite z zagranicy, ale ważne aby naprawy były dobrze zrobione i auto nie zostawiało 4 śladów.
jak na razie po kupnie, więc ciężko stwierdzić. Co innego może okazać się za rok - dwa. Na razie jest dobrze i oby tak zostało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 JTS 16v 165KM 121kW [l/100km]

9,6