Ocena kierowcy - Alfa Romeo GT II

Łukasz_sier, 7 lat temu
Silnik 2.0 JTS 16v 165KM 121kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo GT II 2.0 JTS 16v 165KM 121kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Jestem bardzo zadowoloony z zakupu. Dałem za niego 14000zł, w chwili obecnej wydałem po 4miesiącach ok. 200zł na czyszczenie prowadnic szyby, naprawienie usterki styku airbagów i coś tam jeszcze.
Inne : niedomykająca się szyba
Inne : małe błędy elektroniki
Samochód piękny. Posiadam od paru miesięcy, w tym czasie zrobiłem nim ponad 10 tyś. km. Daje mnóstwo satysfakcji z jazdy. Początkowo chciałem kupić Hyundaia Coupe, ale po zobaczeniu Alfy i pierwszej jeździe, wziąłem go od razu. Jeśli chcesz wydać na używane coupe 15-20k PLN to strzał w 10. Udało mi się kupić zadbany model i nawet nie musiałem wydać na tzw. "pakiet startowy".
Posiadam 2.0 JTS - niby awaryjny. W tym momencie nie ma żadnych problemów (poprzedni właściciele też nie mieli). Chodzi równo, nawet ładnie mruczy. Zbiera się prawidłowo. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jeśli chodzi o mój egzemplarz to są lekkie luzy na drążku, początkowo trzeba było się przyzwyczaić do wrzucania 5 biegu, ale ogólnie to w miarę precyzyjna skrzynia.
Samochód idealnie wchodzi w zakręty, trzyma się drogi. Bardzo sterowny. Jazda sprawia przyjemność. Zawieszenie twarde, ale znośne.
Z tyłu trochę słabo, ale nie ma co narzekać- to coupe. Z tyłu jest parktronic więc nie ma tragedii. Cała reszta bardzo dobrze.
Bardzo wygodne fotele kubełkowe, lecz dla większych osób niezbyt wygodne na dłuższą trasę. Zegary miłe dla oka. Dla osoby o wzroście 170cm komfortowy nawet i na dłuższe trasy.
Wentylacja, klima etc - bez zarzutów, samochód bardzo szybko się nagrzewa (ok. 3 minut).
Dla większych osób średnio, ale nie ma tragedii. Najlepsza konfiguracja to 2 facetów z przodu i 2 dziewczyny z tyłu :) Z przodu ma się wrażenie po zajęciu miejsca kierowcy, że jest się trochę "obudowanym" przez deskę, fotel itd. ale mi się to podoba.
Niestety samochód słabo wyciszony. Wiadomo jest to coupe, ale mogłoby być ciutkę ciszej. Do tego dochodzi bodajże problem fabryczny (większość włascicieli GT to ma) nie domyka się na 100% szyba kierowcy przez co czuć jeszcze bardziej dźwięki z zewnątrz i szum powietrza. Walczę z tym, ale narazie odniosłem połowiczny sukces (czyszczenie prowadnic).
Jeśli chodzi o spalanie to dosyć dużo. Średnio 10l/100 w cyklu mieszanym. Do tego silnik JTS, do którego instalacja gazowa jest mega droga. Jeśli chodzi o części, naprawy to ceny uśrednione.
W tym segmencie cenowym to najlepsze coupe - moim zdaniem.
Jak to Alfa. Jak wyżej wspomniałem niedomykająca się na 100% szyba kierowcy. Czasami pokaże na wyświetlaczu jakiś error po czym znika (np. nie działa przednie lewe światło - chociaż działa;)). Potrafił zaświecić się licznik przebiegu (zaczął migać) i przestały szyby chodzić i lusterka. Na 99% takich problemów pomaga wyłączenie silnika i włączenie go ponownie, lub odłączenie na chwile akumulatora. W ciepłe dni nic takiego mi się nie działo, tylko w zimę. Więc myślę że troche wariuje przy niższych temperaturach. Raz gdzieś był problem ze stykiem w kablach pod siedzeniem pasażera i palił się error od airbagów.
W chwili obecnej nic. Z tego co czytam to też większość użytkowników nie ma poważnych problemów z tym samochodem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 JTS 16v 165KM 121kW [l/100km]

9,5