Ocena kierowcy - Alfa Romeo GT II

ToMek, 8 lat temu
Silnik 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo GT II 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik JTDm to legenda, może dźwięk nie jest zachwycający, ale ekonomika a zarazem dynamika powala na kolana. Spalanie to śmiech na sali :) przy prawie koniach i 350 NM ? (mam wersję 170cv/330NM). MIÓD !
Nietuzinkowe auto, ponadczasowy design, w tym aucie albo się zakochujesz albo znienawidzisz od pierwszego wejrzenia. Rzadki samochód na polskich drogach.. jak i zagranicznych. Czasami ludzie podchodzą pytając co to za samochód bo jest bardzo ładny. Dziwią się jak widzą znaczek Alfa ROmeo :) - no bo jak to.. Alfa? taka ładna ? i nie na lawecie ? ;-) Tak drodzy Państwo...Alfy się nie psują po prostu mają nie odpowiednich właścicieli :) którzy o nie nie dbają !
w silniku nic powaznego się nie działo do tej pory, jakieś złączki do wymiany, gumki - rzeczy które z czasem parcieją. Normalka.
SKrzynia biegów chodzi precyzyjnie na klik. aczkolwiek uważam, że jest jak prawdziwy włoch ostry, temperamentny ale trzeba się z nim delikatnie obchodzić. Czyli spokojne zmiany biegów, bez zbędnych szarpnięć :)
perfecto ! co prawda wielowahacz z przodu i z tyłu ale... jak nie zaryjesz w krawężnik lub głeboką dziurę to jest szansa że bardzo długo posłuży. Koszt przedniego zawieszenia z wyższej półki to 1400 pln za kmpl dolnych wahaczy + 1000 pln za komplet górnych wahaczy. + robocizna 400 pln. i masz spokój na dłuuuuugie lata. A przynajmniej na 2-3.
Jak na wielowahacz, dość twarde, ale bardzo stabilne, przewidywalne w zakrętach.
cóż, lusterek i tylnej szyby mogłoby nie być... pojazd raczej na wypady weekendowe niż dłuższe podróże... choć przednie fotele to bajka, po prostu w nie wpadasz.
Jak trzeba to chłodzi, jak trzeba to grzeje...
z przodu jest super. z tyłu również jest miejsce lecz dla osób do 165 cm wzrostu, powyżej niestety nie... No i osoby otyłe.. już tam nie usiądą... rzecz jasna...
jak to mówią: **** nie urywa. Już powyżej 130 km/h są spore szumy, ponoć to zasługa drzwi bez ramek. Mi osobiście to nie przeszkadza. Silnika w każdym razie nie słychać. Może dlatego, że zagłusza go szum z szyb ;-)
Minimalne spalanie przy jeździe non stop 120-130 km/h 2,5 tys obrotów - 5ty bieg, koła 18stki, 225/30/18, autostrada. Maxymalne spalanie średnie jakie uzyskałe to 7,6 L/100, jazda non stop 170-180 km/h jazda autostradowa, 6ty bieg, 2,5 - 2,8 tys obrotów. Spalanie to rewelacja, Pamiętajcie, najwyższy moment jest przy 2tys obrotów, ale najmniej dwumas dostaje jak podkręcicie go pod 2,5tys. to są najlepsze obroty dla tego silnika, najmniej się męczy, najbardziej elastyczny.
2005r kupiłem za 17 tys. oczywiście sporo drobnych mankamentów było, które trochę kuły w oczy. wydałem 6tys zł i mam obecnie stan salonowy. jestem Bardzo zadowolony.
drobne usterki pt. łączniki wężyków, coś przecieka. Najczęśniej sa to po prostu jakieś opaski zaciskowe, coś do dokręcenia, przesmarowania. Nic wielkiego.
żadnych. Jak to mówią: Jak dbasz - tak masz. Omijam dziury, to i zawieszenie mi na długo starcza, nie ruszał z piskami, to i sprzęgło długo ciagnie... nie dusze na niskich obrotach to i dwumas się nie odzywa... nie hamuje na zasadzie włącz/wyłacz z 200km/h do 0km/h to i hamulce długo wytrzymują.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW [l/100km]

5,8