Ocena kierowcy - Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d

pantomas, 14 lat temu
Silnik 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Rok produkcji 2008
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : To nie jest duży samochód ale komfort jazdy bardzo przyzwoity. Napęd, silnik, hamulce - spisują się bardzo dobrze tak jak oczekiwałem.
Układ hamulcowy : Piszczą hamulce. Czasami. Serwis na razie sobie z tym nie poradził.
Samochód bardzo mi odpowiada. Jeździ się z dużą przyjemnością. Polecam. Więcej informacji: http://alfamito.wordpress.com
To jest silnik o małej pojemności z doładowaniem. Przy spokojnej jeździe wcale dużo nie pali. Ale za to jak docisnąć to naprawdę rwie do przodu aż się chce jechać.
Nie miałem żadnych kłopotów. Nie zgrzyta i biegi przełącza się bardzo lekko.
To auto się prowadzi wyśmienicie. Zawieszenie jest ponadto dość komfortowe jak na takie małe auto.
Tylna szyba trochę mała. W trasie wystarcza ale do parkowania to już trzeba uważać. No ale to cena za ciekawą linię nadwozia.
Zimą nagrzewa się bardzo szybko. Co ciekawe wnętrze nie wychładza się tak szybko jak w innych samochodach, którymi jeździłem. Latem z kolei klima umożliwia jazdę od razu po włączeniu silnika w samochodzie wygrzanym na słońcu.
Kierowca i pasażer mają miejsca tyle co w znacznie większych samochodach. Z tyłu mniej ale przeciętne osoby bez problemu się tam mieszczą.
Trochę jednak słychać opływ powietrza.
Kupując to auto nie liczyłem na małe zużycie bo w końcu trochę koni to pod maską ma. Ale na tle innych przeciętnych benzyniaków nie wypada wcale źle. W trasie to nawet bym powiedział, że całkiem dobrze.
Szukałem samochodu z automatyczną klimą i skórzaną kierownicą z przyciskami funkcyjnymi. Wtedy (koniec 2008r.) akurat ten samochód wypadł najkorzystniej. I dostałem jeszcze 155 koni i mnóstwo frajdy z jazdy.
Fabrycznie uszkodzony czujnik zamknięcia bagażnika.
Na razie nic ale to w końcu nowe auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TB 16v 155KM 114kW [l/100km]

8,8