Ocena kierowcy - Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d

idaft, 4 miesiące temu
Silnik 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Rok produkcji 2009
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Uwielbiam to auto, ale w ogóle nim nie jeżdzę i stoi w garażu. Ciężko to określić, ale po prostu wystarczy mi fakt, że go posiadam, bo sama jazda jest dosyć ciężka. Mój egzemplarz ma gwintowane zawieszenie z dystansami, tłumik na przelocie oraz podniesioną moc (185/290). Do zabawy po deszczu i strzelania w tunelu jest świetny. Brzmi jakby miał przynajmniej dwa razy tyle mocy i wcale nie wieśniacko. Wygląda najlepiej w swojej klasie. Z tego co pamiętam jest także całkiem oszczędny i tani w naprawach.
Elastyczność jest bardzo dobra, mimo że trubo malutkie. Dlatego, że malutkie to też wstaje już całkiem wcześnie (ok 2k rpm). Nie brakuje mu pary przy wyższych prędkościach.
Oplowska skrzynia jest nieodpowiednia do tego auta. Mimo, że ma 6 biegów, to przełożenia są dosyć krótkie. Denerwują problemy z wrzucaniem wstecznego i zmiany z 1 na 2 zimą (skrzynia już po naprawie). Słyszałem, że dosyć awaryjna. Przy wyższych prędkościach jest ok, ale chętnie wymieniłbym ją na c635.
Trzymanie jest super. Jest trochę podsterowna, ale to w końcu FWD. Niestety brakuje szpery.
Auto jest piękne, ale lakier jest z papieru. Zbyt miękki, łatwo pojawiają się odpryski. Na szczęście zero rdzy.
Wyciszenia na przelocie nie ma.
Wiązka klapy, czujnik skrętu, wsteczny, ogrzewanie. Sporo pierdółek, które można naprawić samemu.
Nic mi się nie wydarzyło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TB 16v 155KM 114kW [l/100km]

11,0