Ocena kierowcy - Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting

Artur, 2 lata temu
Silnik 2.0 Turbo 280KM 206kW
Rok produkcji 2021
Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : No prowadzi się jak nie SUV... jak ktoś nie lubi SUVów a "musi" kupić to nobrainer.
Zawieszenie : Trzyma się dobrze zakrętów, ale na dzirach plomby nie lecą.. jest nieźle.
Super auto, rodzinne, sportowe, SUV - który trzyma się drogi lepiej i prowadzi niż większość sedanów. Wystarczający bagażnik, dużo miejsca w tyle. Prowadzi się super!
Silnik bardzo fajny, dynamiczny. Dobrze dopasowany do takiej budy. Wyprzedzanie to bajka.
Generalnie jest bardzo dobrze, ale przy hamowaniu na niskich biegach potrafi delikatnie szarpać, bardzo jestem na to wyczulony. W innym Stelvio jest to samo.. czyli generalnie tak jest w tym ZFie.
Tutaj 0 zastrzeżeń, nie znalazłem lepszego. Trzyma się zakrętów idealnie. Prowadzi się bardzo dobrze, kierownica sztywnieje przy szybszej jeździe. Jest bardzo precyzyjny. Na lekki minus duż promień skrętu.
To kwestia gustu, ale auto przepiękne, lekka konstrukcja (waży 1660kg).
Tutaj jest średnio, tylnia szyba malutka, kamera cofania marna. Na plus boczne lusterka duże. Przyzwyczaiłem się po ~2 tygodniach więc nie jest źle.
Od razu jak wśiadłem to wszystko było naturalne i intuicyjne. Brakuje mi schowka na okulary w suficie (jest po lewej stronie kierownicy). A tak to idealnie.
Wszystkie kanapy podgrzewane, osobne automatyczne strefy z opcjami (np: kierowca może na szybę, pasażer na twarz + nogi), podgrzewana kierownica.. odparowuje szybę w pare sekund... nie ma do czego się przyczepić
Dla mnie wustarczająco, w tyle dorosły + 2x dzieci komfortowo. (2 dorosłych + dziecko też). W 3 dorosłych już trochę na styk, ale da radę.
Mam dodatkowy pakiet wyciszający. Jest super cicho.
Tanie przeglądy, wymiana oleju w ASO koszt 490zł.
W porównaniu do niemieckiej konkurencji jest dużo lepiej. konfigurując podobne X4 musiałbym dołożyć kilkanaście procent. w Cuprze Atece mniej miejsca, plastiki i np: nie można mieć fotela pasażera sterowanego pilocikiem (a cena podobna). Nie znalazłem lepszej oferty jakość/cena.
Niczego nie było póki co
Wszystko ok póki co.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 280KM 206kW [l/100km]