Ocena kierowcy - Alfa Romeo Stelvio SUV

Artur, 5 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 200KM 147kW
Rok produkcji 2017
Alfa Romeo Stelvio SUV 2.0 Turbo 200KM 147kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd na cztery koła działa rewelacyjnie. Niezależnie czy śnieg czy deszcz przenosi moc na drogę.
To już moja czwarta alfa, ale pierwsza fabrycznie nowa. Dotychczas jeździłem 156, 159 oraz giuliettą. Pierwsza Alfa z silnikiem benzynowym więc trzeba się było przestawić na większe spalanie. Masa i wysokość robią swoje. Spalanie od 8 do 12 litrów Samochód jest bardzo przyjemny w prowadzeniu, czuć lekkość nadwozia. Na razie bezawaryjne, zobaczymy jak dalej.
Fajnie jeździ, dobrze brzmi ale spalanie raczej wysokie. Po gwarancji zmieniam program na 280 KM.
Rewelacyjnie zmienia biegi. Bez jakichkolwiek uwag. W moim egzemplarzu brakuje łopatek. Warto wybrać tą opcję bo fajnie wygląda i działa.
Zawieszenie lekko sztywne sportowe. Jeżdżę na kołach 19 cali co nie sprzyja komfortowi. Dobrze się prowadzi w zakrętach. Przy manewrowaniu koła przednie przeskakują ale to podobna typowa przypadłość tego napędu.
Duże szczeliny między poszczególnymi elementami nadwozia. Poza tym jest ok. Nadwozie jest lekkie bo prawie wszystko jest z aluminium (poza dachem i tylnymi błotnikami)
Za grube tylne słupki. Dobrze, że mam kamerę cofania czujniki parkowania oraz monitorowanie ruchu poprzecznego podczas cofania. Bez tego czasami byłoby trudno.
Brak uwag. Na początku trzeba się przyzwyczaić do odpalania z kierownicy chociaż dodaje to wyjątkowości.
Działa skutecznie. Grzane fotele późno działają w porównaniu do podgrzewanej kierownicy.
Auta używam jako rodzinnego i wszyscy się mieszczą. Przed kupnem porównywałem inne auta i było podobnie. Kanapa jest dość płaska i dzięki temu piąta osoba nie narzeka. Bagażnik jest niezły choć to nie kombi ale porównywalnie jak u konkurencji.
Myślę, że raczej przeciętne. Słychać trochę szumy przy lusterkach podczas jazdy autostradą.
Raczej wysokie choć myślę, że porównywalnie lub taniej niż u konkurencji.
Kupiłem samochód z dużym rabatem. Cena katalogowa jest raczej przesadzona. Po rabacie kosztowało mnie na poziome auta o klasę niższego.
Serwis wymienił klapkę wlewu bo po zimie zmieniła swój kształt. Jest to typowa usterka pierwszych egzemplarzy.
Brak i mam nadzieję, że tak będzie dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 200KM 147kW [l/100km]

9,8