Ocena kierowcy - Alfa Romeo Stelvio SUV

Kowalik.J, 5 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 280KM 206kW
Rok produkcji 2018
Alfa Romeo Stelvio SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jest fenomenalne. Prowadzi się intuicyjnie, pewnie, przy tym komfortowo.
Silnik : 280 koni przy tak dużej masie, a daje tyle frajdy. Niewiele SUVów tak przyspiesza.
Alfa pełną gębą. Miała być Giulia. Uległem żonie, ale nie żałuję. Nie sądziłem, że SUV może tak jeździć. Perfekcja! Zakochałem się! Choć szkoda, że mnie nie stać na Quadrifoglio. Nie sądziłem, że kiedykolwiek kupię SUVa, tym bardziej Alfę. Coś czuję, że następne auto też będzie z tej stajni.
Niby moc mała jak na ten rozmiar, ale tylko na papierze. Na jeździe próbnej okazało się, że ma moc i zbiera się fantastycznie. To mnie przekonało. Ma jeden minus. Nie brzmi jakoś specjalnie, a szkoda. Byłoby to kropką nad i.
Szybka, dokładna, nie szarpie. Łopatki plus tryb manualny to jest to co tygryski lubią najbardziej.
SUV? Tylko z nazwy. Mimo wielkości i prześwitu prowadzi się lepiej niż usportowione osobówki. Hothatche wymiękają, a komfort jest też na wysokim poziomie. Układ kierowniczy wymaga przyzwyczajenia, bo jest bardzo bezpośredni, ale precyzja fantastyczna.
Alfa Romeo i wszystko jasne. Ten włoski styl.
Do tyłu niezbyt fajnie. Poza tym w porządku. Lusterka dobre, dużo w nich widać, oprócz wewnętrzego.
Oki. Łopatki do skrzyni są przeogromne, fantastyczne aluminiowe perełki. Jedyne co przeszkadza w nich to to, że kierunkowskaz jest trochę zasłonięty. To jednak drobiazg. Zegary i wyświetlacz bardzo czytelne. Duży środkowy ekran jest kiepski. Trochę odstaje od reszty. Fotele są bardzo wygodne. 1000 km trasy i nadal nie chcesz wysiadać.
Działa poprawnie.
Miejsca dość. Z przodu bardzo wygodnie. Z tyłu mieszczą się dwoje dzieci i Alaskan, zatem jest wbrew pozorom wygodnie.
Dobre, tylko szkoda, że silnik jest tak mocno wygłuszony. Nawet z wydechu nic specjalnego się nie przebija.
Drogo. Nie wiem dlaczego, ale polisa wyszła mi drogo, w porównaniu z podobnymi autami i pojemnościami. Pierwszy przegląd miałem gratis, ale to koszt około 1800 zł. Spalanie też nie jest najmniejsze, ale tyle kucy musi coś jeść, pić
Za te pieniądze nie kupisz lepszej frajdy na kółkach. Nie znaczy że jest tanio. Przeszło dwie stówy, ale warto.
Bez przesady;)
Brak