Ocena kierowcy - Alfa Romeo Tonale SUV

marek, 21 dni temu
Silnik 1.5 T4 160KM 118kW
Rok produkcji 2023
Alfa Romeo Tonale SUV 1.5 T4 160KM 118kW od 2022 - Oceń swoje auto
Całokształt auta na 5,niewątpliwa uroda auta ale poza nią kawał solidnego samochodu.Minął nam rok ,auto dla żony chciaz ja nią z przyjemnością jeżdze.Tym autem da sie jeżdzić tzn mozna nim kierowac - z przyjemnością - a nie byc dowożonym.Poprzednie auto żony Honda CRV 2012 cóż.....nie ta półka poczawszy od jakości materiałów (spasowanie i tu i tu b.dobre) czy właściwosci jezdnych in plus dla Tonale.Po prostu inne planety....Na codzień jeżdzę Mercem GLC300 i pomimo różnicy w mocy czy po prostu w cenie równie chętnie biorę alfe jak mogę.Śmiesza mnie uwagi co do przeszłosci marki,lawet etc etc czy narzekania na mały silnik bo to Alfa....Inni ładują w swoje wyroby eko gó...na 1,0 1,2 turbo i pasuje? Nasza pierwsza Alfa w zyciu i po niej rośnie apetyt -w moim przypadku - na Stelwio.Zobaczymy.sama Tonale ładna i z czasem uzytkowania to sie pogłebia tzn cały czas auto sie podoba.Materiały wewnatrz b.dobrej jakości chociaż miekki gumowaty plastik,obszyte słupki czy materiał na drzwiach w upalne drzwi "łapie" ślady rąk.Bardzo dobra jakośc ekranów i dobry pomysł z "lotniczymi" klawiszami podstawowej obsługi auta.Tryby jazdy zmieniaja charakter samochodu.W zimie ,wiadomo 4matic bezkonkurencyjny ale okazało sie ze tryb eco skrzyni pozbawia ją troche momentu i auto ma "jakby" tryb zimowy.Nie przepadam za tym ale jest.Na codzień wystarcza tryb normal ,auto wystarczająco absorbuje,tryb sportowy wymaga skupienia.......Bardzo przyjemnie sie tym autem jeżdzi,nie wiem jaki ma rozkład mas ale jeżdzi ponadprzecietnie dobrze.Prowokuje do coraz szybszej jazdy - tak to określił syn i cos w tym jest.Zawieszenie genialne,przy felgach 20" nie ma tłuczenia i nie wypadają dyski z kręgosłupa.Pamietam 20 lat temu swojego Forda 220ST gdzie zmieniałem 18tki na 16tki bo nie dało się jeżdzić,auto łupało na każdej dziurce...nie za bardzo rozumiem narzekania na brak mocy - nikomu nie powinno jej brakować a tryb sport na tyle wyostrza charakterystyke ze daje złudzenie sportowego auta ,czym ta Alfa nie jest.Dobry sprzet Harman/Kardon jak to w tej firmie nacisk na basy i selektywnosć dżwieku.Bose np na scene muzyczną.Nikt nie powinien żałowąc dopłaty.Mam prawie 2 metry z przodu swobodnie jade z tyłu również (wole przód) ,bagaznik spoko po prostu duży,otwierany z "z nogi" co lubię.Auto ma wszystko co ma miec premium ale.....Żeby nie było tak słodko.Czasami Tonale nie wie czy ma jechac na prądzie czy na benzynie - nie jest to irytujace ale zauważalne,wentylatory foteli działąją zauwazalnie głośno,często przytyka się kamera czy czujnik aktywnego tempomatu,wyłaczanie natarczyweg asystenta pasa ruchu niestety nie dezaktywuje go na amen.Co uruchomienie auta trzeba to robić ponownie,a działa natarczywie....Jezeli komus to przeszkadza to auto nie dla niego :) Pierwsza Alfa w zyciu,kupowana troche podejrzliwie a okazuje sie ze może będzie większy brat.Auto bez rozczarowań,ma wszystko co trzeba i....... ciuchutko moge pwiedziec ze chyba w srdoku ciut ciut lepiej wykonana niż mój GLC ? albo moze to kwestia różnicy paru lat?
Bawiąc sie można zejść do 5l spalania.Wystarczająco dynamiczny,prowokuje do szybkiej jazdy.Serio.
Bez uwag,po miesiącu jazdy bezbłedna
Top.Bezposredni,dający czucie a przy tym komfort (nie ponton!)
5 gwiazdek za urodę.Trwałośc lakieru nie wiem bo po zakupie ceramika i folie i wygląda po roku jak nowe.
Tył tak sobie -suvovato,na szcżsci sa znakomitej jakości kamery.Znakomitej.
W porządku,troche jak dla mnie nieintuicyjne klawisze na kierownicy,może to róznica z mietka i łopatki pod kierownicą które wymusiły taki układ? mój ulubiony klawisz-rolka do pogłasniania muzyki :)
Wentylator foteli za głośny
Do 160km swobna rozmowa i muzyka.wyżej w tym kraju nie ryzykuje/
Zawsze moze być ciut taniej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T4 160KM 118kW [l/100km]

6,7