Ocena kierowcy - Alfa Romeo Tonale SUV

sebastian, 3 miesiące temu
Silnik 1.5 T4 Hybrid 130KM 96kW
Rok produkcji 2023
Alfa Romeo Tonale SUV 1.5 T4 Hybrid 130KM 96kW od 2022 - Oceń swoje auto
Znakomite auto.Pierwsza Alfa w zyciu i bardzo miłe zaskoczenie.Przesiadka z Volvo XC40 i po prostu nie ma czego żałowaź.W moim odczuciu auto preemium,znakomicie wykonane,spasowane i co ważne sztywne co nie zawsze miało miejsce w moich innych ,poprzednich autach.W samym założeniu auto dla zony,do miasta i sporadycznie na trasę po jednym leasingu następny i auto oczarowało wizualnie zonę stąd wybór.Do tego kontakt z nim w salonie i juz na 1 rzut oka jakośc na najwyzszym poziomie,5 lat gwarancji,czego chcieć wiecej.Napęd wystarczający.W Volvo był 1,5 t3 i daje jeden do jeden.Próbowałem go pogonić i mierzenie czasów przyspieszeń bez zarzutu,Ale wrażenie ze nie rozwija pełnej mocy pozostaje prawdopodobnie z dobrej izolacji akustycznej i resorującej.Picanto córki ,miejski mułek daje wrażenie ze przyspesza lepiej choć cyfry pokazują że między Kią a Alfą jest przepasc ,bo musi być... Może jakby Alfa szarpnęła,rykneła dała by wrazenie subiektynie wiekszej zrywnosci? Tak czy owak jeżdzi sprawnie.skrzynia - dwusprzegłówka z suchym sprzęgłem ,najlepsza na rynku i to też było brane pod uwagę.Zadziwiająco precyzyjnie się prowadzi,sprężyste i zwarte zawieszenie raczej nie za miekkie - i tak ma byc- tryby zmieniaja charakterystyke auta zauważalnie choc nienachalnie.Genialny sprzet grający (harman/kardon) rzekłbym ze po prostu pierwsza liga jak w moim starym Lexie Mark/Levinson...Warto chodzic do auta posłuchać muzyki.Genialna kierownica (nie sądziłem że moze coś takiego zdziwić) chociaz w przypadku zony zbedne manetki do samodzielnej zmiany biegów bo nie będa nigdy uzywane :) ,Wyswietlacze świetnej jakosci i ta podswietlana listwa na desce daje smaczek......Dla mnie jedynie tablet wkurzający -nie znosze i cyfrowe zegary.Wiem że sliczne,daja mozliwosci,navi fajnie poazuje przed nosem trasę ale analogowe mają jakiś inny smak.....Acha -genialne "samolotowe" guziki do klimy,nawiewów,ładne,daja klimat i ułatwiają znaczaco obsługę.Ja to auto polecam.Jakośc i uroda ida w parze.
Bezproblemowy,wystarczajaco żwawy i kulturalny.silnik elektryczny,niby miękka hybryda a w pełzaniu spod swiateł działa samodzielnie jak normalna hybryda.Jezdziłem hybryda toyoty i dziłą w tym zestawie bezbłednie.
To co pisza ze dwusprzegłówka fiatowska bezproblemowa jest chyba faktem.
Duze zaskoczenie in plus.Prowadzi sie jak normalnie,niemalze sportowe auto a nie drabiniasty crossover.
Im bardziej sie przyglądasz tym jest ładniejsza.
Działa jak nalezy ale odejmuje 2 gwiazdki.Wenntylacja foteli głosna i mam wrażenie ze dizała to trochę kosztem klimy kórej wydajnośc spada...
Bez uwag.
Do 120km/h moze troche za bardzo wyciszone.stad wrażenie za dużej izolacji.Taki mój odbiór.
5 lat gwarancji,przegląd w n ormalnej cenie
Auto w cenie np Cupry do której przymiezala się zona gdzie jakośc wykonania in plus dla Alfy, to po prostu inne światy
Na tym dystansie nic sie nie dzieje.Gwarancja do 200tys albo 5 lat czyli konczy sie leasing i wiesz ze miałes auto przez cały czas pod ochroną.to powinien byc standard w każdej marce.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T4 Hybrid 130KM 96kW [l/100km]

Alfa Romeo Tonale SUV