Ocena kierowcy - Alfa Romeo Tonale SUV

andrzej, 3 miesiące temu
Silnik 1.5 T4 Hybrid 130KM 96kW
Rok produkcji 2023
Alfa Romeo Tonale SUV 1.5 T4 Hybrid 130KM 96kW od 2022 - Oceń swoje auto
Auto w leasingu.Porównywanie z Toyote C-hr hybrydą 1,8l,Hondą Hrv 1,5 2023 i nawet Crv Hondą.Z ta ostatnia z ciekawości bo dla żony za duża ale jeżdziła Hondami i chciała.....Wybór padł na alfę bo dobre warunki leasingu,gwarancja 5 lat i ogólna uroda auta...Przed zakupem mieliśmy auta na mniej więcej jeden dziń do wypróbowania i cóż.....Wygrała bezdyskusyjnie Alfa chociaz ja za włoszczyzna nie przepadam bo nie mam kontaktu....Po prawie roku wybór padłby jeszcze raz na to auto.Świetnie zrobione,urodziwe,dopracowane.Widziałem na YT narzekania testujących na dynamikę......Polecam przejechać się CRV HrV czy CHR.....ludzie o czym Wy piszecie? Zmierzone (synowi się chciało) katalogowe mniej niż 9s do setki więc czego tu brakuje? Lepiej niz jego Accord 2.0 ..... Tak to wychodzi.Alfa świetnie się prowadzi "otula" i ma charakter...Sporo smaczków - myskę ze przesiądzie się na nią sporo osób i sie nie roczaruje.Pojemny bagaznik,audio fantastyczne,ekrany nowoczesne,fotele wygodne a do tego to wszystko ładnie opakowane.
Wiadomo,mogło by byc lepeij ale jest wystarczajaco dobrze.Fajnie działa elektryczny silniczek.
Opinie wytrzymałosciowe ma znakomite ale wydaje mi sie ze trochę za bardzo "przeciąga" ponoc to oprogramowanie "eko" trzeba bedzie wgrac nowa mape chociaż żonie pasuje idealnie
Pierwsza liga
Śliczna,jak na lakiery nowej ery wydaje sie twardy - w porównaniu z Accordem syna gdzie patrzy sie na lakier i on sie rysuje to jest znacznie lepiej.
Szyba do tyłu jak to w nowych autach beznadziejna....
Bez uwag
Jak na crossovera z tyłu jest ook.z przodu wiadomo ze klasa.
Warta tych pieniedzy (edicione speciale) po prostu premium
za młoda na awarię ale 5 lat gwarancji działa uspokajająco

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T4 Hybrid 130KM 96kW [l/100km]