Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Avant

driver, 14 lat temu
Silnik 2.6 V6 quattro 150KM 110kW
Rok produkcji 1992
Audi 100 C4 Avant 2.6 V6 quattro 150KM 110kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pełno letni samochód i nie widać na nim oznak korozji, ma normalne ślady użutkowania, czyli odpryski itd, ale nie gnije mni jak inne niby ocynkowane (mój poprzednik to Opel Astra II 1999)
Silnik : Ciężko odpalał jak był zimny, wystarczyło wymienić czujnik temperatury
Układ elektryczny : Najlepiej byłoby wymienić cała instalacje elektryczną, ale troche to kosztuje i tak co jakiś czas coś neka w wyposażeniu dodatkowym, naszczęcie łatwo i tanio można usuwać takie usterki.
Układ hamulcowy : Hamulec reczny nie dzała, wiadomo jak w automacie, ale dramatu nie ma.
Mam nadzieje, że ten samochód troche jeszcze pojeździ. Jak na taki wiek, to nieźle jest wyposażony: ABS, klimatonic, 4x elektryczne szyby, elektryczne lusterka, elektryczny szyberdach, webasto, tempomat, airbag, welur. Nic tylk jeździć, nie zrażać się usterkami, jeśli są tanie w naprawie. Panowie z Audi wiedzieli co zrobić aby samochód po tylu latach cały czas przynosił satysfakcje swojemu właścicielowi.
Pięknie pracuje.
Automat ładnie bez zgrzytów i bez szarpnięć wybiera biegi.
Bardzo precyzyjny.
Słaba w lusterkach.
Słabo działa ogrzewanie, pewnie trzeba do mechanika. Wentylacja ok.
Wygoda jak w domu na kanapie.
Dawno nie jeździłem tak wyciszonym samochodem, aczkolwiek przy wyższych predkościach troche denerwóje szum powietrza (od 140km/h )
18/15, ceny zależą od części i gdzie: np. naprawa sterowania elektrycznych szyb, dałem 60 zł. u elektryka samochodowego, a w innym warsztacie niby specjaliści od Audi chcieli wykasować mnie na 250 zł.
Nie stety cena zakupu dosyć wysoka jak na taki rocznik. Za taką cene można kupić wiele lat młodszy samochód, który też pewnie dałby wiele satysfakcji, ale wybieram jednak Audike.
Nie zawodzi, lecz czasami ma małe niedomagania jeśli chodzi raczej o wyposażenie, ale w końcu to pełno letni samochód.
Jak narazie nic i oby tak dalej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 quattro 150KM 110kW [l/100km]

15,0