Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Avant

MICH1974@interia.pl, 18 lat temu
Silnik 2.8 E V6 174KM 128kW
Rok produkcji 1992
Audi 100 C4 Avant 2.8 E V6 174KM 128kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
najfajniejsze autko jakie mialem. wygodne , ekonomiczne szkoda tylko ze nie quatrro - chociaz ten naped niesie za soba dodatkowe nie male koszta. NAPRAWDE POLECAM. moze to "zboczenie" ale napewno nie bede mial samochodu innej marki. AUDI AUDI AUDI :)
silnik w ukladzie V nawet kiedy pasek przeskoczyl po obu stronach o 3 i 1 "oczko" dalej pracowal i w miare jezdzil. po naprawie... :) co tu gadac... rewelacja dopuszczalne niewielkie zuzycie oleju - ten typ tak ma mialem tez coupe z silnikiem 2.6 niby roznica w pojemnosci nie wielka, ale...
skrzynia automatyczna dla mnie super, poprostu gaz i jedziesz, hamulec i stoisz :) mialem male problemy z 3ka, zlota raczka zalatwil to w 30 min.
modele z tym silnikiem maja twardsze zawieszenie niz jego "bracia" z mniejsza pojemnoscia. swoj samochod kupilem w Niemczech tak wiec zawieszenie nie bylo wybite sprawowalo sie swietnie
nie mialem z tym problemow, moja ex zona tak, ale ona ma 1.60 wrostu i posture calineczki
wszystko na miejscu
czasami po deszcz kiedy wsiadalo sie w mokrych ciuchach szyby parowaly( nie znam auta ,w ktorym dzieje sie inaczej ) po paru minutach z ogrzewaniem na maxa wszystko wracalo do normy
bez komentarza :-)))
biorac pod uwage wiek auta i przebieg... super. cichutko. jedyne co slychac to muzyczka z glosnikow i lekki szum wiatru przy 200km/h
samochodem jezdzilem glownie po autostradach w Niemczech i Czechach no i pseudo autostrady u nas. Na trasie przy predkosci pow. 130km/h ok. 10-11 l. miasto :) hmm... kiedys rozwozac pizze po miescie zrobilem mu test w godz. popoludniowych i wieczornych. powoli ze swiatel ,bez wariacji, zgodnie z przepisami. komputer po d koniec jazdy pokazal 8,6 l. jesli sie tylko chce moze to byc naprawde ekonomiczne auto.
kupilem go za 6000 DM.w wyposazeniu wszystko bez skory i tempomatu. jezdzilem... oprocz zmian oleju, paskow itp. (male problemy z silnikiem jak pisalem wyzej) nic do niego nie dokladalem. sprzedalem go rozbitego i jeszcze zarobilem. NAPRAWDE REWELACYJNE AUTKO
nie wiem co tu napisac... kupilem to autko w Niemczech i glownie tam go uzytkowalem moze dlatego nie mialem z nim problemow.
mialem problemy z cieknacym olejem z silnika. nie mogli zlokalizowac skad. trafilem w koncu na mechanika , ktory i tej usterce zaradzil. po pewnym czasie blad znowu wyskoczyl. koncowy efekt byl taki, ze mechanik , ktory mi to robil zobowiazal sie, ze na 100 % usunie ta usteterke. niestety pijany rusek rozbil mi auto w garazu i samochod sprzedalem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 E V6 174KM 128kW [l/100km]

8,6