Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi 80 B3 Sedan 1.9 D 68KM 50kW 1989-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo, że licznik mam na pewno cofniety przez poprzedniego właściciela to silnik niezawodny. Pali nawet w zimie przy -20
Zawieszenie : Wyrobienie tuleji metalowo gumowych, wyrabainie koncówek drążków kierowniczych, skrzypienie (trzesk) spręzyn podczas mocnego skrętu kołami
Karoseria : Rdza, ale na wymienianych elementach. oryginalne w bardzo dobrym stanie
Inne : przeciekanie wody przez nawiew kabiny
Mimo wszystko auto wygodne, ładne wnętrze, auto z duszą
Jak na wolnossący, lekko przyśpieszony zapłon objawia się głośną a nawet bardzo głośna pracą. bardzo słyszalne zimie. Zrobiłem 100 tyś km i nic w silniku się nie zepsuło. Wymieniłem pompę wodną. wymieniam wszystko zgodnie z zaleceniami producenta. Przy 2 osobach auto nawet dynamiczne jak nas swoje koniki.
Jak na swój przebieg to dobrze. Kłopoty występują zwłaszcza przy zimnym oleju w skrzyni. Ciężko wrzucić 1 i 2 bieg.
Jak na auto eksploatowane we Wrocławiu to nawet ok. Jednak podczas całej eksploatacji najwięcej wydałem na zawieszenie. Polecam nie oszczędzać na tanich zamiennikach jeżeli zamierzasz jeździć autem długo
Jedyny problem to przednia belka a dokładniej jej duży skos. Można się przyzwyczaić.
bagażnik może i duży, ale mały otwór i ciężko co włożyć. Odczuwalny brak rozkładanych tylnych foteli.
W moim modelu (jaki chyba i każdym) nagrzewnica jest włączona na stałe w układ i odcięcie nagrzewania polega na zamknięciu już w \'puszcze\" komory nagrzewnicy. W lecie czuć ,że grzeje. W zimie bardzo słabo się nagrzewa. Trzeba dobrze zasłaniać wloty powietrza na chłodnice.
Przód bardzo dobrze, tył dobrze dla 2 osób. Trzy osoby to porażka.
Auto oszczędne. Gdy go kopiłem zlitrażowałem na bańce 5 litrów. Zima (biegi 3i4), 5L ON przejechałem 85km. Jeżdżę też z przyczepka i nie widzę większej różnicy w skalaniu. Trudną trasę zawsze obliczam na 6L/100km i nigdy nie zabrakło
Za nieduże pieniądze można kupić fajne auto. tylko nie kupujcie tych najtańszych. Nie rdzewieje no chyba, że było szlifowane papierem to pojawi się rdza.
Podświetlanie przełączników nad radiem (nie łączące styki,
W trasie stanęło mi dwa razy. Przyczyną był pasek klinowy. Raz gdy tylko kupiłem a drugi gdy oddałem do warsztatu samochodowego (1 raz, zawsze sam naprawiam) i naciągnęli mi pasek za mocno co skróciło jego żywotność.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]

5,9