Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Craft, 17 lat temu
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Sedan 2.0 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Ogólnie Audi 80 B4 jest samochodem mocno przereklamowanym. Być może ja trafiłem na niezbyt udany egzemplarz, ale już chyba nie kupię ani Audi ani VW.
Silnik to akurat mocna strona tego samochodu. Jest słaby (90KM), ale bardzo elastyczny i rewelacyjnie chodzi na gazie. W sam raz na taksówkę, albo dla emeryta. Rozpędza się baaaaardzo opornie.
Najlepsza skrzynia z jaką się spotkałem. Bez słabych stron. Rewelacja. Przałożenia wchodzą gładko i bez problemów. Nic nie zagrzyta, haczy itp.
Zupełna porażka. Nie nadaje się na polskie drogi. Jak na auto tej klasy to zawieszenie nie jest ani komfortowe, ani bezpieczne ani wytrzymałe. Ciagłe stuki w zawieszeniu - nie do zlokalizowania mimo wymiany prawie wszystkich elementów. Koszty napraw bardzo wysokie.
Z przodu ok, ale do tyłu bywają problemy.
Świetnie. Wszystko rozmieszczone bardzo dobrze. Bardzo ładna deska rozdzielcza i zegary - mimo upływu lat.
Super. Auto nagrzewa się naprawdę błyskawicznie. Bez zarzutów.
Od samochodu tej klasy można wymagać duuużo więcej. Co prawda nie jest ciasno, ale tyle samo miejsca miałem w Peugeocie 106, który jest przecież autem z innej bajki niż Audi. Bagażnik to nieporozumienie - jest duży, ale nieustawny i bardzo niewygodny do załadunku.
Jeżeli chodzi o wyciszenie silnika to jest ok, ale głośne jest zawieszenie, które doprowadza mnie do szału, o czym pisałem wcześniej.
O ile z dość wysokim zużyciem paliwa trzeba się liczyć przy zakupie, to koszty części i napraw są kosmicznie wysokie dla przeciętnego polaka.
Za bardzo wysoką cenę otrzymujemy przeciętny samochód z dużym przebiegiem i o nieznanej przeszłości. Te auta naprawdę nie są warte tych pieniędzy ! Jedynym plusem jest to, że stosunkowo łatwo je sprzedać.
Drobiazgi psują się dosyć często, ale z ich naprawą każdy może sobie poradzić we własnym zakresie. Dożo dostępnych niedrogich zamienników, lub używek na szrotach ( ale tutaj ceny niewspółmiarnie wysokie do sklepowych podróbek).
Przez 15 miesięcy jeden raz nie udało mi się go uruchomić - padła stacyjka, raz nie dostałem się do środka - padła pompka centralnego zamka. To zbyt wiele jak na mega-super-niezawodne-audi.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 90KM 66kW [l/100km]

10,7