Szukaj

Ocena kierowcy - Audi A2

zine5, 4 dni temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Przebieg: 120 tys. km
Okres użytkowania: 3 lata
Audi A2 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
5,00
26% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Karoseria
5,0
Całokształt
Gdyby ktoś pokusił się o podliczenie wszystkich kosztów związanych z modelem A2, szybko by się znalazł blisko kwot padających podczas parlamentarnych debat nad dziurami budżetowymi. Ten samochód to pomnik techniki, nigdy nie powinien był wejść do produkcji seryjnej. Już w momencie produkcji było wiadomo ,że nie będzie NIGDY jego następcy. W A2 jest mnóstwo cudownych elementów, ale większość z nich kosztuje zdecydowanie zbyt dużo. Dziś wiemy, że nie powinniśmy go robić z aluminium. Z technicznego punktu widzenia A2 to majstersztyk, skonstruowany z inteligencją i polotem. Ponadto, co jeszcze ważniejsze, solidnie.
Wrażenia
5,0
Silnik
Ogólnie okej- demon przyśpieszania to to nie jest- ale starcza (brać tylko autka po 2002roku) bo wcześniej silniki były wadliwe (smarowanie i odma)
5,0
Skrzynia biegów
Precyzyjna i dobrze zestopniowana
5,0
Układ jezdny
Pewnie się prowadzi, brak przechyłów mimo wysokiej karoserii.
5,0
Karoseria
Garbata karoseria ze zbyt nisko poprowadzonym tyłem i mało przemyślanym przodem budziła sporo kontrowersji. Jedni się nią zachwycali i traktowali jak dzieło sztuki, inni krytykowali i oskarżali niemieckich projektantów o brak talentu. Stylistyka niestety nie jest jedynym problemem nadwozia. Aluminiowe panele, które zapewniają autu lekkość i są odporne na korozję, wyraźnie komplikują naprawy powypadkowe. W razie ich uszkodzenia, prostowanie nie wchodzi w grę. Jeszcze gorzej jest z ramą przestrzenną ze stopów lekkich do których owe panele są przymocowane - w razie wypadku nie idzie jej dobrze naprawić (auto już nie jest sztywne i bezpieczne).
Komfort
5,0
Widoczność
5,0
Ergonomia
Bez zarzutu - ewentualnie sterowanie dmuchawą i temperaturą można by zrobić na pokrętła ,a nie na przyciski.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Nawet w drugim rzędzie siedzeń ilość miejsca jest wystarczająca, a bagażnik ma imponującą jak na gabaryty auta pojemność od 390 do 1085 litrów
5,0
Wyciszenie
Ekonomiczność
5,0
Koszty utrzymania
Standardowe - no chyba że ktoś poważnie uszkodzi karoserię, lub jakąś część dedykowaną tylko dla tego modelu- to jest drogo.
5,0
Stosunek jakość/cena
To auto nie stało się ulubieńcem płci pięknej. Nie podbiło także serc młodego pokolenia - statystyki mówią, że , modelem A2 jeżdżą głównie osoby około pięćdziesiątki, lub starsze.
Niezawodność
5,0
Drobne usterki
5,0
Poważne usterki
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

Średnie zużycie
6,5
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,3
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,2
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...