Ocena kierowcy - Audi A2

Yellow13, 2 lata temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Audi A2 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Wypadnie zapłonu raz się zdarzyło i zapalił się błąd silnika ale jak to Audi nawet zepsuty jedzie dalej. Koszty naprawy grosze jedna cewka i przy okazji mechanik świece wymienił.
Układ elektryczny : Silniczek wycieraczek ale to chyba standard po tylu latach w aucie, miałem kiedy a4 b5 i też trzeba było wymienić bo się wysłużył. Ale tu mu moja żona pomogła bo śniegu dużo leżało i włączyła wycieraczki.
Super auto, kupione dla żony. Mała pierdziawka ale bardzo mnie zaskoczyła jak trzeba było meble przewieźć w tym samochodziku są fotele tylnie wyciągane i robi się z niego van. Ogolnie jest bardzo wygodny, z zewnątrz wydaje się mały ale w środku jest luźno. Wcześniej mieliśmy Fiata bravo 5 lat młodszego ale zawieszenie dużo gorsze i głośniejsze niż w Audi. Audi mogę szczerze powiedzieć że jest to dobre, oszczędne i bezawaryjne auto tanie w utrzymaniu i nie rdzewieje bo blachy ma aluminiowe. Żona jest zakochana w tym aucie, innego nie chce. Założyłem jej radio z androidem i kamera cofania, dołożyłem czujniki cofania i w niczym się teraz nie wyruznua od nowszych aut. Polecam wszystkim a szczególnie kobietom jako pierwsze auto.
Super oszczędny na trasie 5.6L/100km, Bezawaryjny, tani w utrzymaniu. Tylko mocy mu brakuje ale na miasto super.
Biegi wchodzą precyzyjnie jak to w Audi, brakuje szóstego biegu na trasie.
Czuć że się jedzie porządnym autem a nie kapciem, wszystko sztywne i precyzyne.
Nic nie rdzewieje bo cała z aluminium, z zewnątrz wydaje się mały ale w środku jest ok.
Widoczność ogólnie dobra, myślałem że przez ta szybę tylniom będzie słaba widoczność ale nie jest źle
Tani w utrzymaniu, nie psuje się i mało pali.
Klima super działa chyba najlepiej ze wszystkich aut jakie miałem a zimą bardzo szybko się nagrzewa.
5 gwiazdek jak na taki mały samochód. Wydaje się mały ale miałem wcześniej Audi a4 b5 i dużej różnicy nie ma. Nawet z tyłu jest luźno i nikt nie narzeka.
4 na 5
Bezawaryjny, tylko lac paliwo.
Materiały ogólnie dobrej jakości, po tylu latach wszystko działa i nic nie skrzypi. Moim zdaniem nie jest to drogie auto bo oferuje bezawaryjnosc i dobre materiały.
Przez pół roku jedna cewka i silniczek wycieraczek no i sprzęgło ale to normalne, ważne że tanie bo za Sachs cały zestaw niecałe 400zl.
Nic się nie dzieje. Jak na razie jeździ. Ale nie ma co się bać bo na rynku dużo części.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,3