Ocena kierowcy - Audi A2

AgaM1981, 13 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Audi A2 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : niby tylko 75 KM ale turbina daje kopa. No i jak do tej pory niezawodny.
Układ elektryczny : czujnik ciśnienia oleju, włącznik światła stop
Zawieszenie : łaczniki stabilizatora, łożysko
Za zmartwienia to 3 za dobre emocje 5. Jak to mówią kocha się pomimo wad a nie dla zalet więc wkurzają mnie te drobiazgi ale też wiek mojego auta i przebieg świadczą o tym że usterek będzie więcej i chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli mniej pali to te oszczędności wychodzą na naprawy no ale coś za coś.
Jak na diesla to ok, wiadomo to taki rodzaj kosiarki i bywa naprawdę głośny no jak to kosiarka ale z turbina potrafi zaskoczyć.
U mnie już wyrobiony ten 3 bieg i trzeba powoli go wrzucać dlatego tylko dobrze a nie doskonale. Reszta leciutko.
Hmm prawie dwa lata na polskich drogach i już parę rzeczy się posypało, łożysko, łączniki stabilizatora ale jak na ilość dziur w polskich drogach nie jest najgorzej. Na zakrętach cudownie trzyma!
Jak dla mnie tu doskonale. Może czasem denerwuje brak tylnej wycieraczki i tylko jedna przednia ale autko małe więc jest ok. Uwielbiam tą ogromną przednią szybę...w innych autach czuje się dziwnie ograniczona widokowo.
Wszystko gdzie trzeba, nie szukam, nie wkurzam się tylko klima ma tyle przycisków ze trzeba pomyśleć który gdzie to było...
Klima...webasto bo podobno mam. Szybko rozgrzewa nawet ta dużą szybę, ogrzewanie tylnej szyby tez ułatwia szczególnie w zimie widoczność. No i nie ciągnie dużo z paliwa to też fajne.
Mam 4-osobową wersje więc jak na 4 to idealnie. Obniżana tylna podłoga naprawdę ułatwia życie na tylnej kanapie. Możliwość wymontowania tylnych siedzeń daje duże możliwości przewozowe. Podwójna podłoga w bagażniku daje więcej możliwości i ułatwia rozdział między rzeczami dla auta a np zakupami.
No głośny jest, trzy cylindry, kosiarka huczy. Ale też miło mruczy.
Mało pali ale naprawy to już problem. Jak się nie znajdzie odważnego mechanika to zostaje tylko ASO Audi a i tam różnie bywa.
Myślę że jest ok. Używane, aluminiowe, cierpiące już na dolegliwości starcze ale nadal zaskakujące i interesujące.
Meczą i męczą a szczególnie w zimie. pomijając problemy niskiego zawieszenia to zostaje największy problem czyli elektryka. Znaczy da się z tym żyć ale trzeba umie zaakceptować że czasem jakiś czujnik piśnie dla zasady a nie jakiejś awarii. Ale jak się kocha to się wybacza. Wybaczam!
Hmm co znaczy poważna? Do mechanika zawsze dojechał, w trasie nigdy się nie zepsuł. Jedynie wymiana turbiny ale przy przebiegu 200 tyś to już nie dziwi. Pewnie czeka mnie jeszcze koło dwumasowe więc już zbieram.
Dziennik kosztów dla Audi A2 1.4 TDI 75KM 55kW
5,4