Ocena kierowcy - Audi A2

Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Audi A2 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żwawy i elastyczny
Zawieszenie : zbyt delikatne i za sztywne
Układ elektryczny : czasami swiecące kontrolki
Samochód dopracowany. Dobre materiały wewnątrz. Fajny wygląd. Samochód ogólnie ekonomiczny. Dobry do miasta i na wyjazdy. Gdyby nie to zawieszenie, eh....
Żadnych zastrzeżeń. Dobre przyspieszenie i elastyczność. Ogólnie silnik pasuje do tego samochodu.
Dobra i precyzyjna praca. Krótki skok. Jedyny minus - brak 6 biegu.
To jest największy minus tego samochodu. Dość głośna praca. Podskakuje na każdym wyboju. Zawieszenie samochodu tej wielkości musi być sztywne ale bez przesady!!!! No chyba ze inżynierzy z Audi stworzyli je na niemieckie drogi. Po wjechaniu w jedną dziurę wygięła mi się felga i pękła opona. To nie jest zawieszenie na polskie drogi (no chyba ze jeździmy tylko po autostradzie). Samochód jest również dość nisko zawieszony więc trzeba uważać na krawężniki.
Z przodu nie widać maski ale nie jest źle. Z boku bardzo dobra. Dobra widoczność w lusterkach. Widoczność do tyłu w skali 0-10 na 3 (wygrały względy estetyczne). Podczas parkowania bardzo pomagają niewielkie wymiary samochodu.
Wszystko na miejscu. Nie trzeba zaglądać do instrukcji.
Również nie mam większych zastrzeżeń. Klima była efektywna. Ogrzewanie mogło tylko trochę szybciej działać.
W zupełności wystarcza. Odczucia są takie jakby jechało się w dużo większym samochodzie. Bagażnik też całkiem spory
Jeśli chodzi w prace silnika to niestety jest go trochę słychać - charakterystyczny klekot. Można się do tego przyzwyczaić. Czasami słychać prace zawieszenia. Plastiki po 10 latach nawet nie pisną. Spasowanie jak w klasie wyższej.
Spalanie na poziomie 5,5l to wg mnie bardzo ekonomiczny wynik. Części silnika i zawieszenia wspólne z innymi autami volkswagena wiec były tanie i powszechnie dostępne. Nie miałem problemów z kołem dwumasowym ani z wtryskami (ale wiem ze te rzeczy są dość drogie)
Teraz stosunek jakość/cena wypada bardzo dobrze bo za niewielkie pieniądze można mieć bardzo dobrze wykonany samochód. Kiedyś samochód ten jako nowy kosztował jakieś kuriozalne pieniądze. Dlatego okazał się niewypałem. Prawdopodobnie będzie to samo z A1
Problemy z elektroniką. Świecące kontrolki pojawiały się dość często. Nie były to jakieś astronomiczne wydatki ale sam fakt był dość denerwujący.
Jak na samochód który miał 10 lat to bardzo dobrze. Mechanicznie był idealnie dopracowany. Problem rdzy w ogóle nie istnieje w tym samochodzie gdyż jest z aluminium. Problemy mogą się zacząć podczas naprawy powypadkowej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]

Audi A2