Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Mariusz, 5 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 2000
Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 101KM 74kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jedna z niewielu rzeczy które zaskoczyły mnie pozytywnie.
Układ elektryczny
Inne
Straszna pomyłka, jeździłem już wieloma, samochodami różnych marek ale to rozczarowało mnie najbardziej. Usterki wszystkiego, od silnika, po elektryczne mechanizmy podnoszenia szyb. Miałem już Forda Mondeo, fiesta, Peugeota 206, Fiata Punto, Citroena Xsara II, Nissana Micra, i teraz ten żałosny produkt niby "das auto" :/ Wszystkie lepsze niż to A3 8L! Przenigdy w życiu nie kupię tego dziadostwa.
Słaby, z wadą fabryczną pierścieni, które lubią się zapiekać, do tego falowania obrotów na biegu jałowym, wymieniałem wszystko, silniczek krokowy, świece, kable zapłonowe, cewkę, sondę lambda, i obroty dalej falują :/
Skrzynie lubią się szybko zużywać, wystarczy poczytać na forach z A3, tę samą bolączkę miały Golfy 4 z tym samym silnikiem.
Tu akurat pozytywne wrażenia, dośc wytrzymałe zawieszenie, prowadzenie również bez zastrzeżeń.
Podobno nie bite egzemplarze nie rdzewieją, choć słyszałem że często rdzewieje dach, w moim akurat na szczęście jeszcze nic.
Tu nie mam zastrzeżeń.
Autko małe, wygodne, bagażnik całkiem pojemny, znalazło się kilka praktycznych schowków, jak choćby te pod siedzeniami kierowcy i pasażera z przodu.
Dał bym 5 gwiazdek gdyby nie pękający mechanizm pokrętła od nawiewu.
Jak na małe auto dość sporo miejsca, fotele bardzo wygodne.
W porównaniu z Golfem 4, czy też Skodą Fabia, jest o wiele lepiej, ciszej, nic nie trzeszczy, odgłosy zawieszenia i silnika są ładnie tłumione.
niestety przez wszelkiego rodzaju częste usterki koszty są dość duże, mimo tanich części, i sporego rynku części używanych, to i tak duża usterkowość pochłania spore wydatki, ja wywaliłem już 3tyś :/
Za cenę w jakich chodzą te autka lepiej kupić coś innego, gdybym o tym wiedział wcześniej to w życiu bym się w to auto nie pakował!
Psuje się prawie wszystko, Silnik, skrzynia biegów, silniczki wycieraczek, silniczki mechanizmów podnoszenia szyb, odkleja się podsufitka, mechanizm pokręteł nawiewu, i wiele innych drobnych i większych rzeczy!
Silnik, skrzynia biegów, to boli najbardziej! :(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

12,0