Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Damian, 6 lat temu
Silnik 1.6 i 102KM 75kW
Rok produkcji 2002
Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetnie trzyma się drogi, jest sztywno, a za razem komfortowo.
Inne : Drobne usterki, zawsze znajdzie się drobiazg do zrobienia.
To moje pierwsze auto. Jeździłem innymi, dwa razy droższymi, wrażenia z jazdy najlepsze w mojej a3. Jeśli ktoś zaczyna przygodę z motoryzacją a3 z tym silnikiem jest idealnym wyborem, gaz pozwala jeździć bardzo tanio. Moc dla początkującego kierowcy jest wystarczająca, bardzo wygodne i dobrze wyposażone auto. Teraz jeżdżę nim trasy 700km i jazda to czysta przyjemność :) Oczywiście jak na te pieniądze.
Kupiłem auto z silnikiem do remontu, po naprawie zrobiłem 20000 tys. Nic się nie dzieje poważnego, mróz nie mróz odpali i zawsze dowiezie. Oleju od wymiany do wymiany nie bierze NIC, a jeździ trasy na dużych obrotach.
Jestem zadowolony. Nie ma problemów. Fajne przełożenia. Długa 4 dzięki czemu przy niewielkiej mocy można sprawnie wyprzedzać.
Prowadzi się świetnie, prędkości autostradowe nie robią na nim wrażenia. Można pościć kierownicę a auto jedzie prosto, zero bicia na kierownicy przy 140.
Auto ocynkowane więc problemów większych nie powinno być, podwozie zdrowe. Ogniska korozji zbierają się jadnak na dolnych rantach drzwi. Auto mimo oryginalnego lakieru traci klar.
Widać co trzeba, duże lusterka, nie ma na co narzekać.
Auto miejskie i tam też się sprawdza najlepiej. Podgrzewane fotele, klimatronic, wygodne fotele, nic nam nie trzeszczy. Po długiej trasie boli tyłek od siedzenia :P
Klima mrozi. Wnętrze zimą nagrzewa się bardzo szybko, w dodatku podgrzewane fotele których działanie odczujemy po 2min mając na sobie kurtkę.
Kierowca, jak i pasażer z przodu mają dużo miejsca by komfortowo podróżować. Z tyłu jest miejsce co najwyżej na dziecko lub siatki z zakupami, jeśli z przodu ktoś siedzi.
Do 120km/h jest cicho, po wyżej tej prędkości można rozmawiać, by zagłuszyć szum wystarczy podgłośnić radio :D
Ceny części są bardzo niskie, to samo co golf. Mało awarii. Tanie w utrzymaniu auto.
Auto jest droższe niż auto konkurencyjnych marek w tym segmencie, warte jednak tej ceny. Niektórzy sprzedawcy zawyżają ceny, 11tyś za to auto z tym silnikiem, nawet w bardzo dobrym stanie to przesada.
Zawsze coś się trafi, a to sonda, a to termostat. Ale auto nie jest nowe, ma prawo do mankamentów. Nigdy na drodze nie stanęło.
Po remoncie silnika, nic się nie dzieje, koszt remontu 1100zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 102KM 75kW [l/100km]

9,5