Lista ocen Audi A3 8L Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW 1996-2003 (42) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~psycho
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Do 120 km/h praktycznie bez zarzutu, więcej niż 120 - zaczyna świszczeć prawe lusterko, nie wiem dlaczego. U kolegi świszczy lewe :P Trzeba dodać również, że fani basowego brzmienia tłumika będą zachwyceni,a ci którzy lubią ciszę będą narzekać, przy dłuższej jeździe może się to skończyć nawet bólem głowy spowodowanym specyficznym buczeniem i nie jest to spowodowane wysłużonym czy dziurawym tłumikiem.
~Ferraudi
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
W tej kwestii ciężko mi się wypowiedzieć ponieważ poprzedni właściciel miał fantazję... zmienił coś w wydechu i samochód jest tak basowy podczas jazdy że szok. Między 80-90km/h w środku jest naprawdę głośno ale im szybciej tym ciszej. Na zewnątrz na szczęście nie słychać wycia/pisku/dziadostwa jak we wielu Hondach czy BMW na polskich ulicach tylko cichą basową pracę wydechu.
~Suchy
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Nie ma na co narzekać auto jest ciche tak samo silnik jak nie jest wychlastany, tym bardziej ze w swojej klasie auto nie ma sobie równych. Jak ktoś uważa ze jest głośno niech sie przejedzie Fordem Oplem albo innym wynalazkiem. Przy ponad 200 km/h z zamontowanym filtrem stożkowym zagłusza radio ale jak czesto sie jezdzi tyle po na szych drogach ;d
~Daniel
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
przy niskich prędkościach bardzo dobre, ale powyżej 120 km/h szum powietrza zaczyna być uciążliwy. przykładowo w porównaniu z passatem b6 audi wypada tutaj bardzo słabo. wydaje się, że konstruktorzy tego modeli mogli dopracować ten mankament. niemniej jednak przy 200 km/h można swobodnie rozmawiać.
~grzegorzd8
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Bardzo dobre przy niższych obrotach silnika i jeździe po gładkiej szosie.Gorzej przy wyższych obrotach i szybkościach /powyżej 120 km/godz/oraz na złej drodze.\" Winne\" są również opony niskoprofilowe 55/215 na nasze drogi, ale za to jaki szpan.
~wkretymocujace
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Wyciszenie kabiny jest w miarę ok, ze strony zawieszenia słychać niewiele, szum wiatru też jest niewielki. Natomiast hałas odnosi się do jazdy w trasie, gdzie skrzynia utrzymuje bardzo wysokie obroty.
~Err0r
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Wyciszenie kiepskie, ja lubię słuchać jak pracuje silnik więc dla mnie nie stanowi to żadnego kłopotu. Ogólnie nie ma czego więcej oczekiwać pod tym względem od auta tej klasy z tamtych lat.
~pers1@interia.pl
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Co do wyciszenia to jestem mile zaskoczony. Silnik pracuje naprawdę cichutko. W moim modelu mam do wymiany tłumik który wypalił się już w środku dlatego powyżej 2 tys. obrotów troszkę huczy .
~Patryk
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
W trasie przy 120km/h można spokojnie prowadzić rozmowę, bez podnoszenia głosu, co jest dużym plusem. Ostatnio jest trochę szumu, ale podejrzewam, że to tylko uszczelka do wymiany ;).
Dziennik kosztów dla Audi A3 8L Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
17,0
10,9
~Adam
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
W porównaniu do fiata to audi nie dorównuje pod względem wyciszenia, a na wysokich obrotach gdy jedziemy z większą prędkością w trasie to komfort jazdy spada znacząco..
Audi A3 8L Hatchback