Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Rok produkcji 1997
Audi A3 8L Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Solidność, po 14 latach w środku nic nie trzeszczy i nie stuka
Układ elektryczny : Padnięty system alarmowy
Karoseria : dolne ranty drzwi szczeg. od strony kierowcy bierze pomarańczowy nalot
Zawieszenie : gumy stabilizatory łączniki drążka - średniowytrzymałe
Pierwsze AUDI - na tle Forda Fiesty, Daewoo Lanosa i tragicznego Renault Megane auto genialne, trwale i bardzo mało awaryjne, a ceny części o dziwo taniocha! POLECAM
Silnik jeden z głośniejszych konstrukcji jakie można usłyszeć, stare TDI bezawaryjne, ale ciut cichsze mogłobybyć ;)... nowsze 1.9TDI są nieco cichsze, mój 1,9TDI AGR 90KM za to bez pompowstryskiwaczy- nie boję się że będę mieć wydatek, a silnik wbrew 90KM BARDZO elastyczny i z miłym przyspieszeniem mimo że z 97r. suchutko zero wycieków na mobilu 10w40
skrzynia bardzo dobra - przełożenia rozsądne, tylko jedynka i wsteczny czasem topornie wchodzą... ale da się przeżyć:) najważniejsze zero problemów
twardy, dziewczyna narzeka, że wspomaganie ciężko chodzi, ale to już tak ma być, nieco sportowo, nie pokręcisz jednym paluszkiem jak w małych autkach miejskich, ale CZUĆ auto z każdym przejechanym metrem i z każdym skrętem :) DUŻY PLUS
z tyłu mogłoby być nieco większa widoczność, ale autko niewielkie więc bezproblemowo po mieście
z tyłu mogłoby być więcej miejsca... z przodu dostatecznie, schowków również nie brakuje, szczególnie zaskoczyły mnie te w siedzeniach... szkoda że nie mam wersji z uchwytem na kubek i podłokietnikiem...
po przejechaniu 4-5 km w chłodne dni powoli zaczyna lecieć ciepełko, wiadomo, że to diesel mimo wszystko w srogie mrozy dopiero po 10 - 15 km robi sie ciepło
z tyłu ciasnawo dla 3 osób, dwie os. to komfortowy max ale miejsca na nogi tak sobie...
temat rzeka! długo się biłem z myślą czy jestem przewrażliwiony czy niepotrzebnie narzekam. WERDYKT:AUTKO DOBRZE WYCISZONE jak na takiego malca.silnik słyszany tylko przy niskich predkościach miły klekot, pozniej juz cisza, do 80 jest cicho do 100 lekkie szumy do 130 nadal wzglednie komfortowo ale powyzej 140-150 już mogłoby być lepiej, ale oczywiście tragedii nie ma, można swobodnie rozmawiać, jedyne co to nadto rzuca się w ucho to szum powietrza z wysokości słupków
wręcz ZAJEBIŚCIE ! trasa Szczecin - Częstochowa i spowrotem na jednym baku 1200 km w 4 os. prędkość od 100 do 170 po A4, spalanie 4,7 l ! wielokrotnie mierzone wychodzi miedzy 4,6 - 5,2 (zimą) MISTRZOSTWO !
AUTO WARTE SWOJEJ WYŻSZEJ CENY OD RYWALI
linka od otwierania drzwi od strony kierowcy od wewnątrz padła już dwa razy - RESZTA BEZAWARYJNIE przez 25 tys km !, dolne ranty drzwi niedocynkowane... zbiera się leciutka korozja...
PADŁ ALARM, auto zaryglowało szyby i potrzebna laweta. Naprawa - 500 zł !

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,7