Ocena kierowcy - Audi A3 8P Cabriolet

yelonek1@gazeta.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 2003
Audi A3 8P Cabriolet 1.6 102KM 75kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Poki co, a wiem, ze tydzien czasu nie moze byc miarodajny, jestem mile zaskoczony tym samochodem. Glownie estetyka, zarowno zewnetrzna jak i wewnetrzna, jakoscia wykonania i materialow, i wlasciwosci jezdnych. Jazda, spokojna jazda, sprawia ogromna przyjemnosc. O ostrej jezdzie z ta wersja silnikowa raczej nie ma mowy, bo i nic z tego nie bedzie i tez sie majatek na benzyne wyda. Jezeli ma sie te dodatkowe 20 tys. zl, to lepiej kupic z 2.0l. Bylby idealny samochod.
Silnik 1.6 uwazam za slaby i nie pasuje do sportowego charakteru tego samochodu. Najmniejsza wersja powinna byc przynajmniej 1.8 w podstawowej ofercie.
Male problemy z jedynka, ale pozatym chodzi leciutko, az milo.
Po prostu cudo. Wersja Ambition, czyli troche sportowa z obnizonym zawieszeniem i kolami 17 sprawia niesamowite wrazenie, samochod prowadzi sie niezwykle pewnie, bez zadnych przechylow, az chce sie jezdzic po kretych drogach. Ze wzgledu na sportowy charakter jest dosyc twarde ale przy tym komfortowe. Podroz z Warszawy do Londynu nie byla w ogole meczaca.
Z przodu bez zarzutu, wycieraczki troche zostawiaja smuzki, czego w nowym samochodzie bym sie nie spodziewal.
Pelen luksus, czuje sie jak bym jezdzil samochodem duzo wyzszej klasy, jakosc wykonczenia i materialow jest na prawde wspaniala. Nie ma wielu bajerow, ale chyba ta czystosc stylistyczna dodaje wnetrzu klasy.
Climate kontrol sprawia, ze nie czuje sie typowego cieplego/smierdzacego powietrza buchajacego na twarz wprost z silnika a raczej mile cieplo, tak jakby byl zamontowany kaloryfer. Ogrzewanie/klime mozna ustawic oddzielnie dla kierowcy i pasazera, co jest niezlym pomyslem. Dmuchawy sa ciche i bardzo wydajne.
Samochod jest rodzaju hatchback, co sie raczej kojarzy z ograniczona przestrzenia, ale w tym przypadku jest jej bardzo duzo i czuje sie jakby sie jechalo w duzo wiekszym samochodzie. Duzo przestrzeni zarowno z przodu jak i z tylu.
Silnik jest troche glosny, niewspolmiernie do osiagow. Kola tez sa dosyc glosne. Ale ogolnie nie jest to problem.
Nie jest okropnie, ale mogloby byc troche lepiej. Trasa 7 - 8, miasto 9.5 - 10.5. Jeszcze zadnych napraw nie bylo. Jestem zadowolony z ceny zakupu w stosunku do wartosci.
Kupujac ten samochod obawialem sie, ze bede troche zalowal, ze wydaje tyle pieniedzy za hatchbacka, ale teraz uwazam ze dokonalem dobrego zakupu, bo dostalem praktycznie luksusowy samochod.
Fakt, mam go dopiero od tygodnia, i nic sie odpukac jescze nie popsulo. Gorzej z kompetencja panow z salonu, ktorzy ustawili przypomnienie napraw na 1500km zamiast 15000km i musze jechac do serwisu, zeby mi to przestawili. Strata czasu.
Jak wyzej.
Audi A3 8P Cabriolet