Ocena kierowcy - Audi A3 8P Cabriolet

Silnik 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Audi A3 8P Cabriolet 2.0 TDI CR 140KM 103kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie
Przesiadłem się z A3 2007r. 2.0 tdi. sportback i wersją cabrio jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Kupiłem cabriolet'a z ciekawości z myślą, że jeśli nie zaakceptuję wad z nim związanych to go po roku sprzedam. Jednakże auto na pewno zostanie ze mną na dłużej a przy okazji zakochałem w jeździe kabrioletem. Polecam każdemu spróbować.
Mam silnik o oznaczeniu CBAB. W porównaniu do 2.0 tdi PD BMM, zdecydowanie chętniej reaguje na gaz na niskich obrotach, jest dużo cichszy i ma całkiem przyjemny dźwięk jak na diesela. Zdecydowanie nie przeszkadza nawet przy otwartym dachu.
Biegi wchodzą precyzyjnie ale dość lekko. W poprzedniej A3, biegi chodziły ciaśniej co bardziej mi odpowiadało.
Oczywiście auto nie jest tak sztywne jak z dachem ale jak na cabrio prowadzi się bardzo przyjemnie. Nie ma mowy o myszkowaniu na nierównej drodze.
Mój egzemplarz jest w znakomitym stanie. Podwozie wgląda jak nowe. Być może niewiele lub wcale było jeżdżone zimą. Przód mi się bardzo podoba. Tył średnio, ze względu, że jest taki krótki. Kwestia gustu.
Z racji miękkiego dachu tylna szybka jest mała a słupki C szerokie co przy wyjeździ na drogę tyłem jest dość niebezpieczne no ale to cabriolet. Przy złożonym dachu widoczność znakomita :)
Auto jest całkiem praktyczne jak na cabrioleta, ponieważ ma składane tylne oparcia. Niestety luk bagażowy jest mały i trudno się wkłada i wyciąga rzeczy. Duży plus za haczyli na zakupy w bagażniku z których ciągle korzystam.
Bez zarzutu. Nie jest w żaden sposób zimniej niż w zwykłym aucie.
Jak w zwykłej 3D wersji.
Jestem szczególnie wrażliwy na hałas i dźwięki i miałem tutaj duże obawy. Jestem jednak pozytywnie zaskoczony. Mam bezpośrednie porównanie z audi A3 2007 2.0 TDI PD, i odnosząc się do niego: - silnik wyraźnie cichszy - odgłosy wiatru, szum powietrza są sporo cichsze tak jakby miękki dach je tłumił - odgłosy opon głośniejsze - otoczenie (np. przejeżdżające auta) jest głośniejsze Reasumując auto jest naprawdę ciche (cichsze od A3 2007) pod warunkiem, że nie jedzie się w deszczu (odgłosy opon) lub obok TIRa :) Tak naprawdę jedynie jazda po mokrym asfalcie jest upierdliwa. Hałas w deszczu głównie dobiega z tylnych opon co jest dość dziwne.
Pod względem mechanicznym koszty utrzymania są takie same jak zwykłej wersji. Części są uważam tanie.
Kabriolety marek premium są drogie. A3 cabrio jest o 1/3 droższe od Sportback.
Do wymiany sonda lambda.
Żadnej poważniej awarii nigdy nie miałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR 140KM 103kW [l/100km]

5,9