Ocena kierowcy - Audi A3 8Y S3 Limousine

Szymon, 2 miesiące temu
Silnik 2.0 TFSI 310KM 228kW
Rok produkcji 2024
Audi A3 8Y S3 Limousine 2.0 TFSI 310KM 228kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo responsywny i precyzyjny w działaniu.
Samochód posiadam stosunkowo krótko i naprawdę uważam go za super auto. Jedyny minus jaki na ten moment mogę wymienić to twardość, na feldze 19 jest dosyć twardo, przejeżdżając przez progi zwalniające trzeba mieć naprawdę małą prędkość, a i tak dosyć mocno czuć je w "kręgosłupie", jednak jest to auto o charakterze sportowym więc nie ma co się tutaj zwodzić że będzie miękkie jak A8. Spalanie jak na konie posiadane jest w porządku, dużo frajdy z jazdy, aż chce się jeździć.
Mocny silnik o wysokiej kulturze pracy.
Skrzynia działa całkowicie bez zarzutów, w trakcie użytkowania nie spotkałem się z ani jednym szarpnięciem czy niedogodnością. Niektórzy narzekają na wolną reakcję po wciśnięciu gazu i to prawda zakładając że mamy samochód w trybie comfort lub eco, taka natura nowych "ekologicznych" samochodów. Po przełączeniu w tryb dynamic i skrzynie w tryb S sytuacja całkowicie się zmienia, reakcja jest błyskawiczna na gaz.
Auto świetnie trzyma się drogi i jest pewne w prowadzeniu. W mojej opinii bardzo dobrze skręca i manewruje po przesiadce z poprzedniego samochodu.
Piękna linia nadwozia.
Po przesiadce z hyundaia ioniq w mojej opinii duża różnica na plus dla audi. Dobra widoczność w lusterkach jak i kąt ustawienia przedniej szyby jest bardzo dogodny.
W trybie Eco klimatyzacji działa dobrze, nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak działa latem, ale w przypadku zaparowania szyb lub przymarznięcia to ciepłe powietrze dostajemy jakoś minutę po odpaleniu silnika co jest zdecydowanie na plus. Nawet bez podgrzewanej przedniej szyby jest ona odmrożona w jakieś 3 minuty.
Zdarza mi się jeździć w 4 osoby (4 w miarę dużych chłopów) i jeszcze nikt na miejsce nie narzekał, głownie trasy po mieście. Jedynie co to mała ilość schowków to trzeba przyznać.
Jest naprawdę dobrze, posiadam egzemplarz bez dachu panoramicznego i naprawdę jest przyjemnie nawet przy prędkości około 100km/h.
Nie jest źle nawet jak na segment "premium"
Moim zdaniem audi zrobiło tutaj dobrą robotę. Nic nie skrzypi pod naciskiem, materiały wykończeniowe są miękkie i przyjemne. Mały minusik za piano black przy selektorze skrzyni biegów, kto wie po co to komu.
Na ten moment brak problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 310KM 228kW [l/100km]

11,5