Lista ocen Audi A3 8Y Sportback (8) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz T
Sportback 1.0 30 TFSI 110KM 81kW
Niestety nie było już silnika 1,2 z czterema cylindrami a auto było kupowane jako drugie głównie do miasta więc kupiłem 1,0 z trzema cylindrami (czwarty cylinder ukradli KSIĘGOWI AUDI) Jak na tą pojemność całkiem żwawy, trzy cylindry warkoczą tylko przy mocnym przyśpieszaniu - jeśli jeździłeś dieslem to nie będzie ci to przeszkadzać. Całkiem niezłe spalanie - w mieście 6-8, w trasie 5,5 do 6,5 Średnia z 12000 km od nowości wychodzi mi równe...
~Mateusz
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Potrzebuje kilku chwil tuż po starcie by się odpowiednio nagrzać. Pod kątem pracy silnik jest dość cichy a w momentach gdy potrzebujemy trochę mocy - służy nam pomocą. Jak na niewielką moc daje dużo radości z jazdy ;)
~bleidd
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Dynamiczny (oczywiście jak na swoją moc), do tego spalanie ma całkiem dobre. Pod względem kultury pracy jest nieźle - do ok. 2500 RPM niesłyszalny, na wyższych obrotach już nieco zbyt męczy dźwiękiem.
~Paweł
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Ogólnie OK, czasami zdarza się kangurowanie. Silnik elastyczny, mało dynamiczny przy niskich obrotach - normy spalin. Jeśli chcesz mocniej przyśpieszyć musisz wprowadzić na wyższe obroty.
~MZ
Sportback 1.0 30 TFSI 110KM 81kW
W miarę dynamiczny i oszczędny jak na tę pojemność. Kiepska kultura pracy i nieprzyjemne terkotanie w niektórych momentach.
~DK
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Silnik jest po prostu poprawny, ciaglle jest odczuwalny lag przy przyspieszeniu.
~Johnny
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Mała pojemność ale naprawdę, daje radę w tym aucie.
~Paweł zdwola
Ładna, cicha praca.