Ocena kierowcy - Audi A4 B9 Avant

Blady-007, 3 lata temu
Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Audi A4 B9 Avant 2.0 TDI 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Jeżeli mam szczerze nic mnie tak nie zaskoczyło, może tylko to, że jeżeli jedzie się w trasie ekonomicznie można zejść że spalaniem poniże 4 litrów
Auto z zewnątrz bardzo ładne, środek wykonany z bardzo dobrych materiałów. Widoczność w każdym kierunku bardzo dobra. Bagażnik nawet w wersji Avant nie należy do dużych, dla rodziny 2+2 myślę wystarczający. W moim modelu posiadam koła 16 na oponach 205/60 R16 i myślę, że optymalne jednak są 18 na niższym profilu- lepiej trzymają w zakrętach. Przez rok użytkowania żadnych usterek.
150 koni wystarczające na nasze drogi i autostrady. Silnik elastyczny, także będziecie zadowoleni. Auto dla każdego kierowcy. Spalanie świetne. Na trasie przy prędkości ok 100-110 do 120 auto spaliło mi poniżej 4 litrów na 100 km a przy prędkościach 160-170 to też jest znośnie ok 6.5. Średnie spalanie długodystansowe komputer wskazuje 5.1 l/100 km
Posiadam skrzynie ręczną 6 biegową i wg mnie jest to optymalna skrzynia do tej mocy
Układ jezdny, zawieszenie super. Osobiście przeszkadza mi wysoki profil opon. Podczas zmiany na letnie założe 18", obecnie 16 i nie za bardzo jestem zadowolony
Osobiście uważam, że jest to jedno z ładniejszych samochodów a w wersji avant nawet ładniejsze od sedana. Kwestia gustu.
Dla mnie ok, nie ma żadnego problemu z parkowaniem a widoczność do przodu i na boki też jest bardzo dobra.
Wszystko pod ręką, intuicyjnie, nie ma potrzeby się uczyć obsługi. Przączniki są tam gdzie być powinny.
Jeszcze tak sprawnego ogrzewania i wentylacji w żadnym samochodzie nie posiadałem. Klimatyzacja super schładza, nie ma żadnego problemu z odparowaniem szyb. Auto bardzo szybko się nagrzewa. Po prostu SUPER.
Auto nie należy do największych. To zależy kto co szuka. Przesiadłem się z Passata b6 i na początku nie mogłem się odnaleźć. Mam rodzinę 3 osobową i jest ok. Można spakować się na wczasy do Chorwacji :). Mój wybór był świadomy, przestrzeń jest wystarczająca.
Bardzo dobre, można swobodnie rozmawiać i słuchać radia przy każdej prędkości. Silnika wogóle nie słychać na dobrą sprawę, kierowca nie wie czy jedzie benzyniakiem czy dieslem.
Żadnych usterek nie miałem, a części eksploatacyjne na takim samym poziomie jak w innych autach.
Wg mojego gustu auto fajne ale trochę za drogie - choć VW PASSAT, GOLF, SKODA, z tym samym wyposażeniem i silnikiem w podobnej cenie. Bardzo dobrze trzyma cenę i raczej nie ma problemu z odsprzedażą.
Żadnych problemów
Jak wyżej.