Lista ocen Audi A5 I Coupe (24) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
Coupe 2.0 TFSI 211KM 155kW
Dynamika i osiągi: zdecydowanie 5. Naprawde sie fajnie zbiera. Jezdzilem wieloma autami (E92 325i, 335i, E46 330ci, TT 2,0T, infiniti G ileś tam, Mercedec CLK wszystkie w przedziale 200-300 koni i mam wrażenie ze a5 idzie najlepiej z nich wszystkich. Niestety silnik bardzo czuly na nieszczelnosci i wrazliwy. Beznadziejny rozrzad do wymiany przy max 190 tys. Koszt wymiany 2500-3000 zł. Jak jest luzny to nie stuka jak w BMW tylko cyka....
~Jury
Coupe 2.0 TFSI 211KM 155kW
Silnik ma moc lecz gdy pojechałem na hamownie przed chipem, otworzyłem oczy ze zdumienia i przerażenia. Utrata 37 koni po 17tyś km to chyba jakiś żart, mechanik dopiero mnie mile oświecił że silniki TFSI i FSI to najgorszy bubel ponieważ centralnie umieszczony wtryskiwacz nie zmywa tam czegoś z dolotu z odmy i zapycha zawory brudem czy jakoś tak nie wiem nie znam się. Szczerze odradzam ten silnik, auto fajne.
~Andrzej
Coupe 1.8 TFSI 170KM 125kW
1.8 z turbiną i 170KM w małym, opływowym i lekkim samochodzie i manualna skrzynia powinno palić 6l/100km a w rzeczywistości trzeba się mocno namęczyć żeby zejść do 8l. Mocy ciągle brakuje i na dodatek wada olejowa, koszt naprawy to 10tys zł a kupując nie jesteśmy w stanie zweryfikować jak duża jest wada bo widać ją dopiero po przejechaniu 2 tys km
~Kajetan
Coupe 2.0 TFSI 211KM 155kW
Silniczek jest genialny. Ciągnie od samego dołu a setkę osiąga w 6,5 sekundy. Jestem bardzo mile zaskoczony jak dwulitrowy silnik radzi sobie z masą 1570 kg. Ten silnik w połączeniu z S-tronikiem oraz quattro to majstersztyk
~Michał M.
Coupe 2.0 TFSI 211KM 155kW
Po wyeliminowaniu wady olejowej motor całkiem spoko. Oszczędny przy spokojnej jeździe i niezły wariat przy jeździe dynamicznej. Spore możliwości podniesienia mocy.
~Tomasz
Coupe 3.2 265KM 195kW
Mocna jednostka wolnossąca, o fajnym brzmieniu. Osoba która przesiada się z silnika z turbiną, musi jakiś czas pojeździć, aby zrozumieć jak wykorzystać całą jego moc.
~Jurek
Coupe 2.0 TDI 170KM 125kW
no cóż mnie uratował chip tuning bo 170KM to zdecydowanie za mało teraz mam ponad 200... i jest ok ale dziura turbo widoczna przy starcie..
~wurger
Coupe 2.0 TFSI 211KM 155kW
Dynamiczny i oszczędny. Uwaga na 2.0TFSI do 2011 roku lubiały brać sporo oleju, Pełna naprawa w ASO (tzw. Stage 2) ponad 10 tysięcy.
~waldemar@inkom.com.pl
Coupe 3.2 265KM 195kW
Jednak bezyna daje wg mnie fajniejsze wrażenia z jazdy niż diesel! Zero drgań, przy ruszaniu nie słychać wogóle silnika.
Dziennik kosztów dla Audi A5 I Coupe
9,1
8,3
~Dawid
Coupe 2.0 TFSI 211KM 155kW
Wada - spalanie oleju, trzeba poprawić konstruktorów we własnym zakresie, a to niestety kosztuje.
Audi A5 I Coupe