Ocena kierowcy - Audi A6 C4 S6 Avant

Master, 18 lat temu
Silnik 2.2 Turbo 230KM 169kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 S6 Avant 2.2 Turbo 230KM 169kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Audi S6 2.2 turbo. Nie znajdziesz drugiej takiej rakiety która z powodzeniem może pełnc funkcję samochodu na codzień.
230 koni z 2.2 turbo robi to co potrafi najlepiej. Rwie do przodu. 1650 kg nierobi na nim żadnego wrażenia. V-max osiągnięte przezemnie to 245kmh
Mam ten fart że ma 6-cio biegowego manu. Samochodu ,ze względu na skrzynię właśnie, szukałęałę 6 miesięcy. Warto było. Automat zabiłby osiągi.
QUATRO i nie powinienę pisać już nic więcej. Zima ,lato , jeśień - bez rużnicy- jedzie jak po szynach.
Lusterka i szyby ma tam gdzie powinien miec:)
Wszystko tam gdzie powinno być. W końcu to AUDI.
Z przodu bez zarzutu, Z tyłu mają prawo narzekać(w lato nie wentyluje tak dobrze jak z przodu-za mało nawiewów)
Mam 196 cm wzrostu i zarówno z przodu jak i z tyłu jest mi bardzo wygodnie.
Słychać co prawda sound silnika(ale to w końcu S-ka) . Reszta bez zarzutu.
Pali zaskakująco mało.Przy jeżdzie "na buta" potrafi zejśc poniżej 9l na 100km !!! Pozatym pali połowę(no troche przesadzam ale nie dużo!!) tego co S6 4.2, a osiągami mu nie ustępuję.(jest wolniejszy o 6kmh i przyspiesza wolniej o 0.8 s do setki)
Kupiłę je rok temu (tj. 2005r) i dałę za nie 7.5 tys euro. Miał jednego właściciela i był serwisowany w ASO - reguralnie. Zainteresowanych takimi autami ostrzegam z góry ONE DROŻEJĄ Z UPŁYWEM CZASU. Więc się streszczajcie jeśli chcecie taki kupić. TAki jak mój stoi teraz 8.5 tys euro!!
Nie licząc zawieszenia(ale to wina naszych dróg a nie inżynierów z audi) to denerwują tylko drobne awarie (ja mam problę z szyberdachę)
Mam go rok i poza generalnym przeglądem i wymianą wszystkich płynówolei i filtrów nic sie nie zepsóło. No amortyzator poległ, aleto moja wina-160kmh i dzura. to niemogło skączyć się inaczej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Turbo 230KM 169kW [l/100km]

11,3