Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Sedan

djeremi, 12 lat temu
Rok produkcji 1994
Audi A6 C4 Sedan 2.0 115KM 85kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : świetni trzyma się jezdni
Silnik : Dolot powietrza
Układ hamulcowy : Problemy z ABSem, czasami po prostu nie działa
Tak jak już opisałem trafiłem na felerny model, radzę nie kupować a6 za cenę poniżej 6000 zł i sprawdzajcie wszystko jeśli chcecie mieć takie auto, zazwyczaj są one mocno zajeżdżone a z zewnątrz tego nie widać.
Trafiłem na wyjątkowo zaniedbany i zatuszowany egzemplarz robiony do sprzedaży, więc ocena bd tu dotyczyła typowo mojego modelu i mam nadzieję posłuży innym za przestrogę. A więc silnik awaryjny w moim przypadku lubi gasnąć po dobrym nagrzaniu się mimo iż temp. na to nie wskazuje. Raz na ruski rok wycisnę z niego nieco ponad 4500 obr./min. to może się obrazić i strzelić w przepływomierz.
Jeden z powodów dla których zmieniłem markę, w audi jest bardzo precyzyjna, nawet w moim zajechanym egzemplarzu. Tu na razie nic się nie dzieje.
Kolejny ważny powód dla którego wybrałem Audi. Samochód po prostu trzyma się drogi, choć nie jest idealnie. Uwaga na zawieszenie, może się nieco szybko zużyć jeśli będziemy za często i za szybko jechali po dziurach, czyli standard.
Z przodu niemal wszystko widać, po bokach wystają nadkola, szczególnie tylne no i trzeba na nie zwracać dużą uwagę jak parkujemy w ciasnym miejscu. Długości tyłu trzeba się nauczyć na pamięć.
Wszystko czytelne i pod ręką, najważniejsze przyciski w jednym miejscu, ogólnie ład i spokój.
Szczególnie zimą trzeba poczekać aż się nagrzeje, moja wersja jest bez klimatyzacji. Przy dłuższej trasie dopiero można się przyjemnie zagrzać w zimowy dzień.
Jak na A6 przystało bardzo wiele, z przodu z tyłu, długo i szeroko.
Moje audi słychać już od 1800 obr. więc nie jest najciekawiej, im więcej obrotów tym bardziej uporczywie warczy, lepiej włączyć radio i nie słuchać tych w ogóle nie sportowych dźwięków.
Mój zajechany samochód lubi spalić sporo gazu czy benzyny. Dużo zależy od szczelności układu dolotowego, który jest piętą achillesową przy lpg.
Z pierdółek nic się nie psuje raczej. Ale warto zwrócić uwagę na sprawność elektroniki, np. el. szyby czy lusterka.
Jak już wspomniałem trafiłem na kota w worku. Samochód od niemal samego początku sprawiał problemy. Zaczęło się od wadliwego przepływomierza, którego nauczyłem się na szybko naprawiać, żeby tylko auto jeździło, zdarzyło się nawet że stwardniała uszczelka przy chłodniczce oleju no i olej zaczął lecieć ciurkiem, potem rozrusznik odmówił posłuszeństwa a to wszystko w ciągu dwóch tygodni. Po prostu znienawidziłem moje auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

13,4