Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Sedan

AudiManiak, 18 lat temu
Silnik 2.8 V6 30V 193KM 142kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 Sedan 2.8 V6 30V 193KM 142kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Auto doskonałe. Może już nie takie nowoczesne ale bardzo, bardzo miło je wspominam. Polecam dla miłośników komfortowej jazdy na długie trasy jak i do miasta. Oczywiście z zamontowanym standardowym zawieszeniem.
5 zworów na cylinder, idealna praca, przy kupnie tego autka na zegarze było przejechane 89000km. Ja przejechałem tym autem 80000km. Ten silnik to jest naprawdę porządny napęd. Mały chip-tunning ze 193KM na 236KM. Dodam, iż tunning był fabryczny z adnotacją w briefie. Brak ogranicznika (usunięty również fabrycznie). Prędkość maksymalna mojego egzemplarza to 277km/h z elektronicznym pomiarem prędkości. Odbyło się to na torze doświadczalnym w Niemczech. Licznik wewnątrz auta pokazał 280km/h czyli tyle ile wogóle jest napisane.
Przy spokojnej jeździe perfekcyjna zmina wszystkich przełożeń. Przy ostrej jeździe mało precyzyjna redukcja z V biegu na IV. Ale przy takim napędzie taka redukcja to rzadkość. Moim zdaniem ocena 4+
W moim egzemplarzu było zamontowane zawieszenie BILSTEIN (fabryka). Niestety po naszych drogach beznadzieja. Za to mogłem docenić walory tego zawieszenia za granicami naszego kraju. Po prostu LIMUZYNA-BOLID! Dlatego uważam, że należy się maksymalna ocena. Przez całe 80000km wymieniłem raz elementy typu: końcówki drążków, swożnie itp.
Idealna, choć przyznam, że prawe lusterko (niesymetryczne) wkurzało mnie. Uważam, że powinno być tej samej wielkości co lewe. Nawet dla wyglądu zewnętrznego oba lustra powinny mieć tę samą wielkość.
Skóra (beżowa), drewno i mnóstwo elektroniki i wyświtlaczy. Ale jak to inżynierowie z Inglostsdt, zawsze wszystko pod ręką!! Czerwone podświetlanie całego kokpitu, to robiło wrażenie w nocy!!!
Doskonałe ogrzewanie, klimatronic rewelwcyjny z funkcją rozmrażania przedniej szyby. Nie mam pojęcia jak spisywało się ogrzewanie z tyłu. Brak niestety klimy strefowej. Za to mistrzostwo świata za cztery podgrzewane fotele w sześciostopniowej skali (rewelacja jakiej nie spotkałem w innych autach).
Przód bez zarzutu (fabryczne kubełki). Tył trochę zbyt sztywniacko. Moim zdaniem zbyt pionowe oparcia tylnych foteli i w związku z przednimi fotelami kubełkowymi, tylne mało wyprofilowane na boczne trzymanie.
Idealne. Silnik słychać dopiero koło 7000obr/min. Szum wiatru przeszkadza przy 220km/h, ale przy 270km/h nie ma znaczenia bo kierowca i tak nie słyszy nic poza biciem własnego serca ;-)
Uważam, że spalanie tego silnika nie jest duże. Jazda normalna bez przesadnej oszczędności to przedział 9,5 - 10,5 l/100km w cyklu mieszanym. Przeglądy do przełknięcia. Gorzej z fachowcami od przeglądów komputerów. A jest takich komputerów w tym modelu siedem. Ja znalazłem świetnych fachowców we Wrocławiu. JETRONIK-BOSCH Ceny częsci to przeciętny wydatek. W końcu jest to na tym samym podwoziu co C4. W moim autku było ztym gorzej, bo sporo części było zmienionych (tunning).
W 1998r za 1,5 roczne Audi musiałem zapłacić 56000zł. To było sporo gotówki, ale nigdy nie żałowałem. W 2003r sprzedałem za 34000zł. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi A6. P.S. Teraz przesiadłem się na Audi A8 3.3TDi z 2003r. To mnie przerosło!!! To auto jest niewiarygodne!!!
Nigdy nic nie wysiadło. No poza akumulatorem, ale to jest część eksploatacyjna.
Najpoważniejszą usterką było zagubienie przeze mnie nasadki do odkręcenia śrub zabezpieczających felgi ;-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 V6 30V 193KM 142kW [l/100km]

11,4