Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Sedan

B@rteK!, 15 lat temu
Silnik 2.5 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Audi A6 C4 Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : mało pali a nawet szybki
Układ hamulcowy : POMPA ABS - wysiadła, wypiąłem ominołem przewody i po problemie
Inne : Przekładnia kierownicza
Układ hamulcowy : KLIMA
polecam fure!
Silnik głośny jak jest zimny i w zimie długo się nagrzewa. Przy 100 tysiącach poszedł rozrząd i audi robiło silnik na gwarancji więc defacto ma 100 tysiaków mniej. Poprzedni właściciel wymienił pompę wtrysku. Mam już go dwa lata i nie bierze oleju. 180 w niemczech spokojnie wyciągnie. 1 francji do polski jak go wiozłem średnie spalanie na autostradzie 5,4 przy 130-170
przydałby się szósty bieg. ale chodzi idealnie
wysokie zawieszenie pozwala spokojnie pokonywać progi, wychyla się na ostrych zakretach, ale z tym silnikiem, nie da się poszaleć więc mi to nie przeszkadza
nie widać końca bagażnika, więc przydają się czujniki parkowania
wszystko na miejscu i pod ręką brak składanych tylnych siedzeń
jak go kupiłem nie działała klima, tak jak czytałem przyczyną był silniczek od klapy ciepłego/zimnego powietrza który dodatkowo uwalił sterownik . wymieniłem silniczek (100 euro) naprawiłem sterownik (naprawa 5 minut u wprawnego elektronika i flaszka, uzywany ok 400zł). Głośnia praca dmuchawy
po prostu miodzio :)
mi więcej nie potrzeba. minus jak zimny to słychać klekot diesla
przy tej masie i wymiarach spalanie 8,5 na mieście i 7 w trasie jest super. Na autostradzie spali bardzo mało ale na naszych lokalnych drogach przy zmiennych prędkościach trzeba liczyć ok 7
jak kupiłem nie działała zapalniczka, spaliły mi się również lampki na desce rozdzielczej ale wyjęcie zegarów to 15 minut roboty
3 poważne usterki z jakimi kupiłem samochód: klimatyzacja - opis powyzej abs - wysiadła pompa więc ją odłączyłem i nie mam przekładnia kierownicza - regeneracja ponad 1000 zł sparciały gumy i trzeba było wymieniać alternator wysiadł - regeneracja 300 zł Fura zawsze pali od kopa, nawet przy minus 20C

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 115KM 85kW [l/100km]

5,4