Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Lukasz, 14 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Audi A6 C5 Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Jakosc wykonczenia wnetrza (10/10), komfort jazdy (11/10) !!
Silnik : szukajcie w opisie, tylko co do silnika mam zastrzezenia
jak nie bola cie koszty to naprawde polecam - przejedziesz 1000km w jeden dzien i bedziesz wypoczety! czasem przejechalem w jeden dzien 200km innym autem, bylem zmeczony i wszystko mnie bolalo, wsiadlem do a6, ruszylem... i zaczalem odpoczywac, i tak nastepne 400km :) powaznie!!
Przyspieszenie ok, ale do 2000obr brak reakcji na pedal gazu co baaaardzo boli przy zmianie pasa w korku na 2 biegu... poza tym przyspiesza fajnie
6 biegowy manual - fajna rzecz, ppewnie do ekonomicznej jazdy tez (nie wiem bo nie jezdze ekonomicznie) na pewno przy przyspieszaniu na autostradzie mozna wrzucic 6 przy 160km/h i dalej przyspieszac
nie mialem jeszcze podbramkowego poslizgu wiec albo super sie trzyma drogi, albo nie moge jeszcze nic na ten temat powiedziec (ale raczej to pierwsze)
jak na kombi dobra, ale wiadomo - to dluugie auto i trzeba sie przyzwyczaic
wszystko na swoim miejscu i pod reka, nie mam co do tego zadnych zastrzezen
czas nagrzewania sredni, klima spoko, tylko omega nagrzewala mi sie szybciej ale chyba na taki egzemplarz trafilem bo wiem ze inni narzekali
Duzo miejsca, baaardzo wygodnie i komfortowo, mialem Opla Omege i myslalem ze jest wygodny, ale tu nie ma porownania (oczywiscie na plus dla audi!)
Jak na tdi czyli traktora bardzo cicho w srodku (w porownaniu do VW/Skody z 1.9TDI)
I tu ponarzekam... O ile spalanie jest super zadowalajace jak na taka pojemnosc i moc (max 9l w miescie i na autostradzie, na trasie ponizej 7/100) o tyle silnik- PORAZKA!!!! Pomijajac fakt regeneracji pompy wtryskowej (3300zl) bo moze i mial duzy faktyczny przebieg, o tyle koszt wymiany rozrzadu co 80kkm (ok 2000zl), czy usuniecia jakiejkolwiek pierdulki w silniku (np zeby dostac sie do paska od alternatora trzeba zdjac przedni zderzak, lampy, chlodnice!!! co znowu podnosi koszty (wyrobil mi sie napinacz paska - kolejny 1000zl, no i strach o slynne walki rozrzadu (mam nadzieje ze nie w tym roku...) wiem ze takie auto nie bedzie tanie w naprawie ale ten silnik jest calkowicie do bani i jak tylko bede mogl zmienie go na BMW 330d kombi (184KM, lancuszek, 0-100 w 7,6s wiec usmiech na twarzy, a spalanie i cena zakupu podobna)
no jakosc super, moze nie zauwaza sie tego zaraz po wejsciu do auta, ale po miesiacu uzytkowania ciezko wsiasc do plastikowych aut typu octavia, golf itp. Ta jakosc naprawde uzaleznia!!!!
tu drobiazgi sie nie psuja, a wlasciwie nie zwracasz na to uwagi bo 100zl za naprawe to nie naprawa, wiecej dziennie do baku lejesz
jak juz napisalem pompa wtryskowa - ponad 3kpln rozrzad - 2kpln napinacz paska altenatora - 1kpln teraz czekam na walki - ok 4kpln

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 150KM 110kW [l/100km]

7,6